Wczorajszego popołudnia platforma Netflix opublikowała pierwszy zwiastun swojego nowego filmu animowanego, który możecie obejrzeć poniżej. Produkcja zatytułowana jest „Wyprawa na Księżyc” i została stworzona we współpracy z chińskim Pearl Studio („O Yeti!”), formalnie należącym do wytwórni DreamWorks. To przygodowy musical, którego reżyserem jest Glen Keane, filmowiec i animator nagrodzony Oscarem za krótkometrażową animację „Dear Basketball”. Choć data premiery „Wyprawy na Księżyc” nie jest jeszcze znana, wiadomo że film zadebiutuje w Polsce na jesieni.

To już trzeci film animowany streamingowego giganta, który w ciągu ostaniego roku wypuścił nominowanego do Oscara „Klausa” (zdobywcę Srebnego Synchrona za Najlepszy film animowany dla VOD) oraz „Rodzeństwo Willoughby” w maju tego roku. Obie animacje były bardzo chwalone zarówno za wykonanie, jak i wartości merytoryczne. Wielu uważa wręcz, że tego typu produkcje oryginalne są tym, czego na Netfliksie brakuje najbardziej.

W oryginale głosu głównej bohaterce, Fei Fei, użyczy Cathy Ang, która na potrzeby zwiastuna zdubbingowana została przez Justynę Bojczuk. W obsadzie anglojęzycznej wystąpią również: Phillipa Soo („Hamilton”), Ken Jeong („Zakochany kundel”), John Cho („Star Trek: W nieznane”), Kimiko Glenn („Spider Man Uniwersum”), Sandra Oh („She-Ra i księżniczki mocy”) oraz Robert G. Chiu, Ruthie Ann Miles, Margaret Cho i Artt Butler.

Zdeterminowana i bystra dziewczynka z pasją do nauki buduje rakietę, aby wyruszyć w kosmos i udowodnić, że legendarna bogini Księżyca istnieje naprawdę.

„Wyprawa na Księżyc” na platformie zadebiutuje tej jesieni!

Dodaj komentarz