„Artemis Fowl” to jedna z ostatnich produkcji Disneya, za której reżyserię odpowiedzialny był Kenneth Branagh („Kopciuszek”). Film jest mieszanką przygody i fantastyki, a jego podstawą była seria książek Eoina Colfera. Premiera była wielokrotnie przekładana: początkowo „Artemis Fowl” miał zadebiutować w sierpniu 2019 roku, potem został przeniesniony na maj 2020, jednak ze względu na lockdown ostatcznie udostępniono go 12 czerwca od razu na platformie Disney+, z pominięciem dystrybucji kinowej.

Od premiery minęły już prawie dwa tygodnie, a my wciąż nie otrzymaliśmy filmu w polskiej wersji językowej. Nic w tym dziwnego – Disney+ wciąż nie jest dostępne w naszym kraju, a dubbingi oryginalnych produkcji platformy często dodawane są dopiero po jakimś czasie od debiutu w innych krajach (wyjątkiem były m.in. odcinki serialu „The Mandalorian”). Jeśli więc nie na Disney+ to gdzie może zadebiutować „Artemis Fowl” w wersji z polskim dubbingiem?

Oczywiście, HBO GO. Wiemy już, że platforma przygotowuje się już do premiery filmu, jako że jego podstrona została dodana do bazy serwisu. Poza podstawowymi informacjami o produkcji nie wiemy jednak nic więcej. To dość przewidywalny bieg wydarzeń, ze względu na to, że HBO GO jest w obecnej chwili głównym dostawcą kinowych treści Disneya w polskim Internecie. Bardzo prawdopodobne, że film może pojawić się w ofercie na przełomie sierpnia i września tego roku.

Nawet biorąc pod uwagę zamknięcie spowodowane pandemią, do tego czasu polski dubbing powinien zostać już ukończony przez studio i dostarczony platformie. Problem jednak w tym, że twórcy serwisu HBO udostępniają dubbing losowo, często na przemian z lektorem. Szerzej o tym pisaliśmy w TYM artykule. Czy możemy liczyć, że włodarze platformy HBO GO pójdą po rozum do głowy i udostępnią „Artemisa”, czyli produkcję familijną, z dubbingiem? A może niespowiedzianie film po polsku pojawi się najpierw na zagranicznych wersjach Disney+?

AKTUALIZACJA: jak wynika z informacji HBO, „Artemis Fowl” ma zadebiutować na platformie 2 sierpnia. Wciąż nie wiadomo w jakiej wersji językowej.

Nastoletni Artemis Fowl oraz jego zaufany sługa i ochroniarz Butler, porywają magiczną wróżkę Holly, by z jej pomocą uratować swojego ojca-przestępcę i rodzinny majątek.

Dodaj komentarz