Zaledwie parę dni temu premiera gry „Cyberpunk 2077” została po raz kolejny przesunięta, a już otrzymujemy nowy zwiastun – również w wersji z dubbingiem – a także zapowiedź nowego anime osadzonego w świecie produkcji. Ale od początku: „Cyberpunk 2077” jest grą stworzoną przez CD Projekt Red, czyli polskiego producenta odpowiedzialnego za sukces serii „Wiedźmin”. Jako, że od jej ostatniej części, czyli 2015 roku, firma nie wydała innego tak popularnego na świecie tytułu, projekt musiał nabrać ogromnej wagi. Dlatego też w czerwcu zeszłego roku na targach E3 ujawniono, że w jednego z głównych bohaterów wcieli się Keanu Reeves, amerykański aktor znany z takich serii jak „Matrix”, czy „John Wick”. Parę miesięcy później, we wrześniu, dowiedzieliśmy się także, że głosu w polskim dubbinging użyczy mu Michał Żebrowski, a w postacie grywalne wcielą się Lidia Sadowa i Kamil Kula.

Gra została zapowiedziana już w 2012 roku, jednak pierwsze informacje na jej temat zaczęły spływać dopiero niedawno. Początkowo „Cyberpunk 2077” miał zadebiutować już w kwietniu tego roku, jednak premiera została przesunięta na wrzesień. Teraz jednak opóźniono ją kolejny raz i to bynajmniej nie przez panującą pandemię, a chęć dopracowania kolejnych szczegółów rozgrywki. Obecnie funkcjonującą datą premiery jest 19 listopada. Wraz z informacjami o kolejnych problemach pojawił się jednak nowy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej w wersji z polskim dubbingiem. Przypominamy jednak: gra jest przeznaczona dla graczy dorosłych, ze względu na ilość przemocy i wulgaryzmów.

To jednak nie koniec rewelacji. Również dziś ogłoszono, że trwają prace nad serią anime osadzoną w świecie „Cyberpunk 2077”, która zadebiutuje na platformie Netflix w 2022 roku. Poza serwisem, za jej produkcję odpowiedzialne będzie CD Projekt Red oraz japońskie Studio Trigger („Little Witch Academia”). Animacja zatytułowana będzie „Cyberpunk: Edgerunners”, a dubbing do niej jest obecnie jedyną niewiadomą.

Z jednej strony anime oparte będzie na polskiej grze, a wiemy choćby z przypadku „Wiedźmina”, że dla włodarzy platformy był to wystarczający powód na zlecenie profesjonalnego opracowania audio. Aspektem przemawiającym za dubbingiem może być także fakt, że niektóre produkcje Netfliksa wzorowane na japońskich animacjach, a faktycznie pochodzące z Ameryki (jak np.: „Castevenia”, ale też nadchodzące „Transformers: Wojna o Cybertron – trylogia”, czy zapowiedziany film ze świata Wiedźmina) otrzymywały już wcześniej swoje dubbingi. Z drugiej strony, kto wie, to w końcu Netflix, który z jakiegoś powodu ma problem z dubbingiem do anime w Polsce.

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant — klucz do nieśmiertelności. Stwórz własny styl gry i ruszaj na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują twoje decyzje.

Dodaj komentarz