Zła wiadomość dla wszystkich fanów nastoletniej czarownicy i jej przygód – Netflix oficjalnie kończy serial „Chilling Adventures of Sabrina”. Produkcja bazująca na komiksach wydawnictwa Archie Comics i stanowi swoisty remake sitcomu z lat 90., a początkowo miała służyć jako spin-off serialu „Riverdale”. Serial Netfliksa zadebiutował w 2018 roku i choć 3. część jej przygód mogliśmy oglądać już w styczniu tego roku, to na ostatnią – czwartą – wciąż czekamy. Jej premiera ma odbyć się jeszcze w 2020 roku.

„Chilling Adventures of Sabrina” to również jedna z niewielu produkcji aktorskich serwisu dla widzów starszych, która na platformie doczekała się polskiego dubbingu. Należy ona do gatunku, który z jednej strony dostarcza rozrywki i niekiedy również wywołuje ciarki na plecach, z drugiej jednak porusza ważne i uniwersalne kwestie związane z dojrzewaniem i wchodzenie w dorosłość. Przywodzi tym samym na myśl również inny hit Netfliksa, „Stranger Things”, który nie doczekał się wciąż dubbingu. Być może jego następcą będzie „Fate: The Winx Club Saga”, czyli oparty na znanej włoskiej kreskówce serial aktorski, który również ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

W głównych rolach w serialu występują: Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo i Michelle Gomez. Polski dubbing z kolei został stworzony w BTI Studios (obecnie IYUNO Media Group), jego reżyserką była Agata Gawrońska-Bauman, a dialogi napisał Barbara Eyman i Bartek Fukiet. W obsadzie znaleźli się: Magda Kusa, Karol Jankiewicz, Lidia Sadowa, Agata Gawrońska-Bauman, Otar Saralidze, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Magdalena Wasylik, Joanna Kudelska, Aleksandra Radwan i Piotr Grabowski.

Nastoletnia Sabrina, w której żyłach płynie krew wiedźm i ludzi, próbuje łączyć życie zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją: przynależnością do Kościoła Nocy.

„Chilling Adventures of Sabrina” z finałowymi odcinkami powróci na platformę Netflix tej zimy!

Dodaj komentarz