Dziś w wybranych kinach debiutuje film „Niezwykłe lato z Tess”. To holendersko-niemiecka propozycja od Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, która brała udział w zeszłorocznym festiwalu Kino Dzieci zdobywając wyróznienia jury dziennikarzy oraz jury twórców w kategorii Najlepszy film. W tej samej kategorii produkcja została również zagrodzona na festiwalu Berlinale 2019 oraz Ale Kino! 2019. Poniżej prezentujemy Wam obsadę oraz twórców polskiej wersji językowej filmu!

Opracowaniem dubbingu zajęło się Studio Publishing. Reżyserką była Dobrosława Bałazy, dialogi napisał Mateusz Rulski-Bożek, a produkcją kierowała Aneta Staniszewska-Kozioł. Głosów postaciom użyczyli: Milena Gąsiorek (Tess), Borys Wiciński (Sam), Monika Wierzbicka (Mama Sama i Jorrego), Tomasz Borkowski (Tata Sama i Jorrego), Iwo Wiciński (Jorre), Joanna Pach-Żbikowska (Elise), Leszek Zduń (Hugo), Tomasz Grochoczyński (Hille), Julia Kołakowska-Bytner (Mama Tess), Aleksandra Radwan (Rybka, Dziewczyny), Anna Apostolakis (Plażowiczka, Lekarka), Damian Kulec (Pan Salsa), Robert Czebotar (Sil) i inni.

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem, trenując przy tym samotność i notując swoje wyniki. Wkrótce jednak poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze.

„Niezwykłe lato z Tess” już w wybranych kinach!

Dodaj komentarz