W maju tego roku zakończyła się emisja 7. sezonu serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”, najdłużej produkowanej kreskówki osadzonej dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Choć na przestrzeni lat z kondycją animacji bywało różnie, jej ostatnie odcinki zyskały dużą przychylność widzów. Pomimo tego żywot produkcji musiał prędzej, czy później dobiec końca. Dziś ogłoszono jednak, że nowo powstała platforma VOD należąca do Disneya, czyli Disney+, zamówiła zupełnie nową serię zatytułowaną „Star Wars: The Bad Batch”.

Kreskówka oparta jest na historii pierwszego odcinka siódmej serii „Wojen klonów”, którego tytuł brzmiał właśnie „The Bad Batch”, w polskiej wersji „Parszywa zgraja”. Jej historia śledzi losy nietypwej grupy klonów, którzy muszą odnaleźć się w ewoluującej po wojnie galaktyce. Bohaterowie znacząco różnią się od swoich braci z Armii Klonów – każdy z nich ma posiadać zupełnie unikalne umiejętności. We wspomnianych „Wojnach klonów” do drużyny należeli Kapitan Rex, Cody oraz grupa Clone Force 99, czyli Crosshair, Tech, Wrecker oraz ich przywódca Hunter.

Premiera „The Bad Batch” została zapowiedziana na 2021 rok, jednak poza grupą twórców kreatywnych nie wyjawiono na razie żadnego z członków oryginalnej obsady. W amerykańskiej wersji głosu wszystkim klonom użyczał jeden aktor – bo to klony. W polskim dubbingu postanowiono natomiast każdemu z bohaterów przypisać osobnego aktora. W ten oto sposób w obsadzie znaleźli się wówczas: Szymon Kuśmider (Kapitan Rex – rolę przejął po zmarłym Jerzym Dominiku), Krzysztof Cybiński (Cody), Adam Bauman (Hunter), Waldemar Barwiński (Tech), Jakub Wieczorek (Wrecker) i Wojciech Paszkowski (Crosshair). Reżyserem dubbingu ostatniego sezonu „Wojen klonów”, opracowanego przez studio SDI Media, był Łukasz Lewandowski.

Przypomnijmy jedynie, że jeszcze w tym roku na platformie Disney+ zadebiutuje 2. sezon serialu „The Mandalorian”. Sam serwis wciąż nie jest dostępny w naszym kraju.

Dodaj komentarz