12 marca, nakazem Ministra Kultury Piotra Glińskiego, wszystkie placówki kulturowe takie jak muzea, teatry, czy kina zostały zamknięte do odwołania. Powodem oczywiście wciąż panująca w naszym kraju pandemia. Po paru miesiącach, w maju, największe ograniczenia zniesiono i zapowiedziano, że placówki takie mogą wznowić swoją działalność od 6 czerwca. Mimo że już wtedy z opcji skorzystały mniejsze kina studyjne, nie otworzyły się najbardziej oczekiwane multipleksy takie jak Cinema City, czy Multikino. Argumentowano to wówczas większą ilością czasu, jakiej włodarze potrzebowali, by zapewnić bezpieczeństwo swoim widzom, jak również repertuarową pustką – dystrybutorzy opóźnili bowiem największe tytuły tego lata na jesień, zimę oraz przyszły rok.

Choć większość kin zaczęło już funkcjonować, dopiero dziś swoją działalność wznawia Cinema City – druga co do wielkości sieć multipleksów w Europie. Oczywiście wciąż widzów obowiązuje rząd ograniczeń: obowiązek zasłaniania ust i nosa, częsta dezynfekcja rąk oraz zachowanie przynajmniej 1,5 metra odległości od innych osób. Zalecane jest także dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Co jednak najważniejsze, widzowie w końcu będą mogli obejrzeć zarówno nowe produkcje, jak i te starsze, przywrócone ze względu na repertuarowe braki. Na afisze powróciły: „Urwis”, „Naprzód”, „Czworo dzieci i Coś”, „Turu. W pogoni za sławą”, „Wiking i magiczny miecz”, a także „Aladyn” i „Zwierzogród”. Nową produkcją, którą od dziś możemy oglądać na dużych ekranach jest natomiast pełnometrażowy, animowany „Scooby-Doo!”.

To jednak nie koniec atrakcji. Ważność odzyskały karty Unlimited, których działanie zostało dodatkowo przedłużone (w zależności od przypadku). Stali bywalcy mają możliwość odebrać dodatkowy darmowy bilet na seans 2D dla osoby towarzyszącej. Dla osób rzadziej bywających w kinach przygotowano też specjalną promocję: bilety za jedyne 14,90. Przedłużeniu uległy też daty ważności kart podarunkowych.

Więcej informacji na temat obowiązujących przepisów, promocji oraz pozycji w repertuarze znajdziecie na oficjalnej stronie kina.

Dodaj komentarz