Netflix opublikował zapowiedź swojego nowego serialu animowanego dla widzów dorosłych zatytułowanego „Rzut za trzy”, który zadebiutuje na platformie jeszcze w te wakacje. Jego twórcą jest Ben Hoffman, amerykański aktor, piosenkarz oraz komik, a za produkcję odpowiadać będą Phil Lord i Christopher Miller – duet odpowiedzialny m.in. za filmu „Spider-Man Uniwersum”, czy „LEGO przygodę”. Pierwszy polski zwiastun powinien pojawić się na około 1-2 tygodnia przed premierą. Pierwszy sezon „Rzut za trzy” liczyć będzie 10 odcinków.

Fabuła kreskówki śledzi losy Bena Hopkinsa – porywczego i charakternego trenera licealnej drużyny koszykówki. W jego rolę wcieli się Jake Johnson, którego kojarzyć możemy chociażby z filmu „Jurassic World”. Nie był tam jednak dubbingowany, bo dopiero druga część nowej serii otrzymała polską wersję językową, jednak aktor pojawi się w nadchodzącej trzeciej odsłonie. Głosu aktorowi użyczyli dotychczas tacy polscy aktorzy jak: Przemysław Stippa („Spider-Man Uniwersum”), Szymon Roszak („Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”), czy Sebastian Cybulski („Między nami, misiami”).

Netflix ma duży problem ze zlecaniem dubbingu do swoich produkcji. Nie dotyczy to jednak animacji (z pewnymi wyjątkami, między innymi anime) oraz animacji dla dorosłych, które mimo wielu niestosowności, wulgaryzmów, czy przemocy otrzymują u nas regularnie profesjonalne opracowania dźwiękowe (np.: „BoJack Horseman”, „Big Mouth”, czy „Nie ma jak w rodzinie”). Idąc tym tropem powinniśmy oczekiwać, że nowa animacja również otrzyma dubbing. Problem polega jednak na tym, że „Rzut za trzy” nie jest produkcją oryginalną platformy, bo stworzona została dla i przez 20th Century Fox Television. Czy w takiej sytuacji jest szansa, że Netflix uraczy nas dubbingiem?

Jak najbardziej – przypomnijmy, że „Archer”, czy „Rick i Morty” również nie należą do oryginalnych animacji, a doczekały się polskiej wersji do wszystkich swoich sezonów. Jedynym problemem, który może pojawić się w przyszłości jest kwestia mitycznego braku licencji, przez co odcinki z dubbingiem mogą nie być dostępne w naszym kraju (przykładem choćby pierwsze sezony „Miasteczka South Park”). Co jednak raz pojawi się w sieci, już z niej nie zniknie, dlatego bardzo liczymy na polską wersję „Rzut za trzy” w dniu premiery”.

„Rzut za trzy” na platformie Netflix zadebiutuje 21 sierpnia!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz