„Park Jurajski: Obóz kredowy” to zapowiedziany już jakiś czas temu serial animowany osadzony w uniwersum „Parku Jurajskiego”. Pierwszy sezon animacji liczyć będzie 8 odcinków, a jego twórcą jest Zack Stentz – autor scenariusza do takich filmów jak „Thor”, czy „X-Men: pierwsza klasa”. Dodatkowo za produkcję odpowiedzialne jest także studio DreamWorks Animation, a premiera kreskówki odbędzie się we wrześniu tego roku na platformie Netflix. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się natomiast Steven Spielberg, twórca pierwszych kinowych filmów z serii oraz Colin Trevorrow – reżyser filmów „Jurassic World” oraz nadchodzącego „Jurassic World: Dominion”.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun serialu w wersji z polskim dubbingiem, który serwis udostępnił wczorajszego popołudnia. W oryginalnej obsadzie znaleźli się: Jenna Ortega („Ratujmy Florę”), Ryan Potter („Wielka Szóstka”), Raini Rodriguez („Austin i Ally”), Sean Giambrone („Kim Kolwiek”) oraz Jameela Jamil („Dobre miesjce”). Co ciekawe, Netflix ogłosił również oficjalną polską obsadę dubbingu. W głównych rolach wystąpią: Karol Kwiatkowski (Darius), Aleksandra Kowalicka (Brooklynn), Jakub Mróz (Kenji), Zuzanna Bernat (Sammy), Jakub Szyperski (Ben), Matylda Kaczmarska (Yaz), Aleksandra Saporznikow (Roxie), Patryk Czerniejewski (Dave).

Choć wciąż nie wiemy oficjalnie kto jest reżyserem polskiej wersji, ta najprawdopodobniej powstała w studio Master Film, a był reżyserem jest Artur Kaczmarski. Świadczy o tym fakt obsadzenia w serialu swojej córki (Matyldy Kaczmarskiej), czy zachowanie głosu jednej z postaci, a konkretniej Bena. Jak wspomnieliśmy już wyżej w jego rolę wcielił się Sean Giambrone znany z aktorskiego filmu „Kim Kolwiek”, gdzie głosu użyczył mu właśnie Jakub Szyperski, za co został nominowany do ubiegłorocznych Srebrnych Synchronów. Znając staranność Artura Kaczmarskiego i jego research w kwestii zachowywania głosów, jego angaż jest w tym przypadku bardziej niż pewny. Szczegółowe informacje na temat twórców dubbingu poznamy w dniu premiery.

Sześcioro nastolatków przebywa na obozie na wyspie Isla Nublar. Gdy dinozaury zaczynają siać spustoszenie, by przeżyć, dzieciaki muszą ze sobą współpracować. Pozostawieni sami sobie i pozbawieni kontaktu ze światem zewnętrznym obozowicze dowiedzą się, czym jest prawdziwa przyjaźń.

„Park Jurajski: Obóz kredowy” zadebiutuje na platformie Netflix 18 września!

Dodaj komentarz