„Wiedźmin” Netfliksa stał się – po raz kolejny – światowym fenomenem. Pierwszy sezon przygód Geralta z Rivii, bohatera książek Andrzeja Sapkowskiego, spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem (również w wersji z polskim dubbingiem!!!). Według komunikatu giełdowego z ostatniego kwartału 2019 roku, produkcja była najchętniej oglądanym nowym serialem w historii platformy. Wiemy, że jej drugi sezon już się pisze, ale prawdopodobnie nie zostanie udostępniony w tym roku. Dla fanów mamy jednak świetne wieści, bo Netflix nie zamierza poprzestać na aktorskiej adaptacji powieści. W produkcji znalazł się bowiem film anime osadzony w świecie serialowego uniwersum.

Informację potwierdził dziś sam Netflix – „The Witcher: Nightmare of the Wolf” (czyli w wolnym tłumaczeniu „Wiedźmin: Zmora wilka”) to amerykański film animowany wzorowany na stylistyce japońskiego anime, którego akcja toczyć się będzie na długo przed narodzinami Geralta. Zdaniem niektórych, produkcja ma za zadanie wypełnić niektóre luki fabularne, powstałe w pierwszym sezonie serialu aktorskiego, a także przybliżyć nam początki Vesemira – mentora Geralta, który pojawi się również w drugim sezonie grudniowej premiery streamingowego giganta. Beau DeMayo, jeden z autorów scenariusza, przyrównał natomiast sceny akcji w nowym filmie do tych z „Dragon Ball Z”. Przy „Koszmarze Wilka” pracować będą również showrunnerka „Wiedźmina” Lauren Hissrich, a za animację odpowie Studio Mir, znane chociażby z serialu „Legenda Korry”. Obsada anime nie jest jeszcze znana.

Z naszej strony oczywiście liczymy, że globalny sukces „Wiedźmina”, wyjątkowo przychylne opinie na temat jego dubbingu, jak również polskie pochodzenie materiału źródłowego po raz kolejny staną się gwarantem profesjonalnego opracowania dźwiękowego nadchodzącego anime. Choć tego typu japońskie produkcje mają u nas ciężko, „The Witcher: Nightmare of the Wolf” będzie amerykańskie, więc podobnie jak „Castlevenia”, czyli inna produkcja ze Stanów wzorowana na stylu anime, powinno otrzymać polski dubbing. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki.

„The Witcher: Nightmare of the Wolf” ma zadebiutować na platformie Netflix jeszcze w tym roku!

Dodaj komentarz