W wybranych kinach można od dziś obejrzeć film „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” oparty na serii książek autorstwa Svena Nordqvista bardzo pozytywnie przyjętej przez najmłodszą publiczność na całym świecie. Film zadebiutował w Polsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, a teraz będzie można obejrzeć go w kinach studyjnych w całym kraju. Dodatkowo w weekend 15-16 sierpnia produkcję wyświetli także sieć kin Helios. „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” traktuje o dorastaniu i związanych z tym zmianach, co czyni go filmem idealnym zarówno dla dziecka, jak i dorosłego.

Za realizację polskiego dubbingu, na zlecenie Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, odpowiedzialne jest Studio Publishing. Reżyserką była Dobrosława Bałazy, dialogi napisała Katarzyna Michalska, tekst piosenki napisał Joachim Karafka, a nad produkcją czuwała Aneta Staniszewska-Kozioł. Głosów postaciom użyczyli: Wojciech Machnicki (Pettson), Marcel Groblewski (Findus), Anna Apostolakis (Ilian; Henni; Mukle), Damian Kulec (Tjorben; Gylfe; Tomte; Mukle), Julia Kołakowska-Bytner (Dummes; Gąsiennica), Monika Wierzbicka (Are), Barbara Zielińska (Beda), Mirosław Wieprzewski (Gustavsson; Starszy Mukla) i inni.

Piosenkę śpiewali: Wojciech Machnicki, Marcel Groblewski, Damian Kulec i Monika Wierzbicka.

Pewnego ranka żywiołowy Findus odkrywa, że nie mieści się w swoim dotychczasowym łóżku. Daje to początek następującym po sobie zmianom: najpierw Findus potrzebuje nowego łóżka, potem coraz więcej swojej przestrzeni, aż w końcu… chce się wyprowadzić!

„Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” już w wybranych kinach!

Dodaj komentarz