W sierpniu w kinach zadebiutuje norweska animacja zatytułowana „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”. To kolejny tytuł, który premierowo można było obejrzeć w Polsce podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowej Kino Dzieci. Produkcja jest trzecią częścią przygód tytułowych bohaterów, Solana i Ludwika, jednak pierwszą, która otrzymała w naszym kraju dubbing. Twórcą obrazu jest Rasmus A. Sivertsen, jeden z najbardziej uznanych norweskich reżyserów animacji. Co ciekawe, scenografię do filmu przygotowało polskie studio animacji WJTeam/Likaon, a za konserwację lalek, kostiumy, formowanie i odlewanie ich odpowiedzialna była Liliana Swirska.

Wczoraj w sieci Stowarzyszenie Nowych Horyzontów, polski dystrybutor animacji, opublikowało pierwszy zwiastun swojej sierpniowej premiery, który możecie obejrzeć poniżej. Głosów w nim użyczyli: Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Sławomir Pacek, Ryszard Olesiński, Janusz Wituch, Katarzyna Skolimowska, Monika Wierzbicka i inni. Za opracowanie dubbingu, w reżyserii Beaty Łuczak, odpowiedzialne było Studio Publishing.

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma stać się rakieta zbudowana przez Alfiego, który w domowym zaciszu opracowuje nie zawsze udane wynalazki.

„Solan i Ludwik – Misja Księżyc” w wybranych kinach zadebiutuje 14 sierpnia!

Dodaj komentarz