Dziś na antenie Disney Channel zadebiutował nowy serial animowany zatytułowany „Sadie Sparks”. To irlandzko-francuska produkcja stworzona przez Bronagh O’Hanlon, dla której jest to pierwszy własny serial. Za animację odpowiedzialne były studia Brown Bag Films („T.O.T.S. Troskliwie Odlotowy Transport Słodziaków”) oraz Cyber Group Studios („Gigantozaury”), które połączyły ze sobą dwa style animacji: 2D (dla scen w Magicznym Wymiarze) oraz 3D (dla scen dziejących się na Ziemi).

W oryginalnej obsadzie znaleźli się: Georgia Lock („Sadie J”), Joshua LeClair („Ulica Dalmatyńczyków 101”), Dominique Moore („Tomek i przyjaciele”) oraz Rufus Hound. Pierwszy sezon serial liczyć będzie 26 podwójnych odcinków. Ich emisja będzie miała miejsce w soboty i niedziele o 8:00 oraz 8:25. Na chwilę obecną powtórki nie są przewidywane.

Za opracowanie polskiej wersji językowej odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Artur Kaczmarski, a dialogi napisała Kamila Klimas. W głównych rolach wystąpili: Agnieszka Mrozińska (Sadie Sparks), Wojciech Żołądkowicz (Gilbert), Natalia Jankiewicz (Lulu), Piotr Bondyra (Teepee) oraz Damian Kulec (Blaine).

Nastoletnia Sadie odkrywa, że ma magiczne zdolności. Wkrótce rozpoczyna szkolenie, które przygotuje ją do roli czarodziejki. Dziewczyna otrzymuje wskazówki od 700-letniego króliczka Gilberta, który został wysłany do świata ludzi z Magicznego Królestwa, aby trenować Sadie i kontrolować jej moce.

Dodaj komentarz