Miś Paddington funkcjonuje w polskiej kulturze od wielu, wielu lat. Do dziś doczekał się trzech seriali animowanych oraz dwóch aktorskich adaptacji kinowych – wszystkie oczywiście z polskim dubbingiem. Fanów zapewne uszczęśliwi fakt, że stacja Nick Jr. rozpocznie emisję najnowszej wersji przygód popularnego niedźwiadka jeszcze w tym miesiącu! „Przygody misia Paddingtona” to brytyjsko-francuska animacja stworzona przez StudioCanal oraz Heyday Films powiązana z filmową serią.

W wersji oryginalnej w roli tytułowej wystąpi Ben Whishaw i będzie on jedynym powracającym aktorem z produkcji kinowych. Z drugiej strony, nie należy się spodziewać, że w polskim dubbingu do roli Paddingtona powróci Artur Żmijewski, który użyczał mu głosu w obu filmach pełnometrażowych. Jest on bowiem rozpatrywany w kategoriach gwiazdy i z pewnością budżet animowanego serialu nie pozwoli studio na jego angaż. Nie ma jednak wielu przeciwwskazań ku temu, żeby cała reszta głównej obsady powtórzyła swoje filmowe role. Wspomnimy jednak, że dotychczas głosami misia Paddingtona byli m.in.: Wojciech Słupiński oraz Marian Opania.

Pierwsza seria „Przygód misia Paddingtona” liczy obecnie 26 podwójnych odcinków, każdy trwający ok. 10-11 minut. Premiera na antenie Nick Jr. odbędzie się 17 sierpnia, jednak szczegółowe informacje na temat godzin i częstotliwości emisji nie są jeszcze znane. Przypomnijmy, że w produkcji jest obecnie film „Paddington 3”. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. Poza Benem Whishaw, w kinowych produkcja wystąpili również: Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Peter Capaldi i Jim Broadbent.

Dodaj komentarz