„Mulan” to aktorska adaptacja swojej kultowej animacji z 1998 roku, która miała zadebiutować w polskich kinach pod koniec marca. Z oczywistych względów premiera została oczywiście przesunięta i choć w Polsce wszystkie kina zostały już otwarte i debiut produkcji jest możliwy, inaczej sytuacja wygląda w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba zakażeń spowodowanych koronawirusem wciąż rośnie. „Mulan” przeniesiono na 21 sierpnia, jednak teraz również i ta data nie jest już aktualna.

Disney bardzo wzbraniał się przed wypuszczeniem „Mulan” wprost na swoją nową platformę Disney+. Włodarze domu Myszki Miki bardzo dobrze wiedzieli, że wówczas film nie zarobi tyle ile przewidywali, bo nie we wszystkich krajach serwis zdążył już wystartować. Zdecydowano więc, że w kraja, w których istnieje możliwość, „Mulan” wejdzie na duże ekrany już 4 września. Tam, gdzie kina są zamknięte, a funkcjonuje Disney+, produkcja pojawi się tego samego dnia online.

Co ciekawe, nawet jeśli użytkownik regularnie opłaca swoje konto Disney+, żeby zobaczyć nową adaptację będzie musiał zapłacić za nią aż 30 dolarów. Po tej transakcji widz będzie miał nieograniczony dostęp do filmu. Wygląda jednak na to, że w Polsce premiera odbędzie się w kinach, przynajmniej póki sytuacja wciąż na to pozwala. Alternatywą w naszym kraju byłaby premiera w serwisach iTunes, Rakuten, czy HBO GO oraz na ich kanale telewizyjnym, jak to w weekend miało miejsce z filmem „Artemis Fowl”.

W „Mulan” wystąpią gwiazdy pochodzenia azjatyckiego, m.in.: Liu Yifei, Donnie Yen, Yoson An, Gong Li i Ron Yuan. Choć obsada polskiego dubbingu nie jest jeszcze znana, w zwiastunach produkcji wystąpili m.in.: Vanessa Aleksander, Krzysztof Dracz, Mirosław Zbrojewicz, Aleksander Kaźmierczak, Marta Wągrocka, Jakub Wieczorek, Szymon Roszak, Szymon Mysłakowski, Wojciech Żołądkowicz i inni. Pełną obsadę oraz twórców wersji polskiej poznamy zapewne w dniu premiery.

Gdy Chiny padają ofiarą ataków z północy, chiński cesarz wzywa jednego mężczyznę z każdej rodziny do służby w Cesarskiej Armii. Hua Mulan, najstarsza córka wielkiego, lecz starego i schorowanego już wojownika, postanawia zająć miejsce ojca. Pod postacią mężczyzny musi udowodnić swoją wartość.

„Mulan” w kinach od 4 września!

Dodaj komentarz