Disney zapowiedział swój nowy film aktorski przeznaczony dla platformy Disney+, a stworzony na podstawie powieści Anny Sewell, „Czarny książę”. To nie pierwsza adaptacja tego XIX-wiecznego tytułu – dotychczas powstało ich ponad 10, w tym dwa filmy animowane. „Black Beauty” będzie ekranizacją, za której reżyserię oraz scenariusz odpowiada Ashley Avis, a w głównych rolach w filmie wystąpią: Mackenzie Foy („Dziadek do orzechów i cztery królestwa”), Kate Winslet („Titanic”) oraz Iain Glen („Gra o Tron”).

Pierwowzór produkcji, będący swoistym manifestem przeciwko przemocy wobec koni, został napisany z perspektywy konia-narratora. W tę rolę w filmie wcieli się właśnie Winslet. Mackenzie Foy zagra z kolei 17-letnią Jo Green, która zaprzyjaźnia się ze zwierzęciem. Zdjęcia do filmu były kręcone w zeszłym roku w RPA. Nie wiemy kiedy zadebiutuje „Black Beauty”, jednak jej premiera zapowiedziana została jeszcze na ten rok.

Black Beauty to koń urodzony na wolności na Dzikim Zachodzie. Po latach zostaje jednak oddzielona od swojej rodziny i wywieziona do miejsca, w którym poznaje 17-letnią Jo Green. Pomiędzy koniem, a dziewczynką, zmagającą się ze śmiercią rodziców, tworzy się wspaniała więź, która pomaga obu wyleczyć zranione serca.

„Black Beauty” na platformę Disney+ trafi jeszcze w tym roku!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz