Na platformie Netflix zadebiutował dziś 3. sezon anime „The Seven Deadly Sins” zatytułowane „Imperialny Gniew Bogów”. Tytuł powstał na bazie mangi autorstwa Nakaby Suzuki, która zdobyła duże uznanie czytelników. W przygotowaniu jest również 4. seria tej pozycji, jednak jej data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Co to jednak zmienia dla nas, polskich widzów? Absolutnie nic, bo mimo dostępnych plansz do nowego sezonu, Netflix nie dodał polskiej ścieżki dźwiękowej.

Anime po raz pierwszy udostępniono w serwisie w 2017 roku, jednak od pewnego czasu polski dubbing do nich przestał być dostępny. Tłumaczono to wówczas kolejnymi „kwestiami licencyjnymi”. Dzisiaj do odcinków bez polskiego audio dołączył również najnowszy sezon serialu. Jest to wybitne niedopilnowanie ze strony Netfliksa, co najważniejsze – odkąd ostatnim razem taka sytuacja miała miejsce, platforma nie zrobiła niczego, żeby stan rzeczy zmienić. W ten oto sposób polska wersja całego anime istnieje, ale nikt nie może jej obejrzeć. Co istotne, gdy parę tygodni temu w serwisie udostępniono zapowiedź produkcji, była ona dostępna z dubbingiem, co jest bezpardonowym myleniem widza.

Drugim ciekawym spostrzeżeniem jest zmiana studia dubbingowego. Wszystkie dotychczasowe 52 odcinki opracowane zostały w studio M.R. Sound, natomiast nowym sezonem zajęło się Master Film. Reżyserem był Zbigniew Suszyński, a polskie dialogi napisali Maciej Błahuszewski i Dariusz Kosmowski. Nad realizacją dźwięku oraz montażem pracował Stefan Gawłowski, a produkcją kierowała Katarzyna Fijałkowska. W głównych rolach powracają: Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Agnieszka Mrozińska, Jakub Szydłowski, Waldemar Barwiński, Adam Bauman, Tomasz Kozłowicz, Małgorzata Lalowska, Bożena Furczyk, Brygida Turowska i inni.

Księżniczka, pozbawiona praw do tronu przez zamach stanu, rusza na misję odnalezienia członków rozbitej grupy rycerzy-łotrów w nadziei, że pomogą jej odzyskać królestwo.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz