„O czym marzą zwierzęta” to pierwsza część animowanej trylogii z serii „Sanktuarium”, która w sierpniu trafi do polskich kin. To również pierwszy film w reżyserii Australijczyka hiszpańskiego pochodzenia, Ricarda Cussó, a za jego produkcję odpowiada wytwórnia Like A Photon Creative (LAPC). Za scenariusz dopowiedziany jest z kolei Peter Ivan, autor filmu „Szajbus i pingwiny”. Poniżej prezentujemy zwiastun animacji oraz obsadę polskiego dubbingu!

Przygotowaniem rodzimej wersji językowej zajęło się Studio PRL. Reżyserem był Dariusz Błażejewski, dialogi napisał Karol Gajos, a za realizację nagrań, montaż oraz miks dźwięku 5.1 odpowiedzialny był Anton Borowy. Produkcją kierowała Agata Bornus. Głosów głównym bohaterom użyczyli: Lila Wassermann (Klara), Weronika Łukszewska (Paula), Włodzimierz Press (Yarra), Jacek Kopczyński (Tata) oraz Paweł Szczesny (Ropuch).

W pozostałych rolach wystąpili: Julianna Piotrowska, Julia Kostow, Patryk Siemek, Michał Chełmiński, Julia Kołakowska-Bytner, Elżbieta Jędrzejewska, Joanna Pach-Żbikowska, Karolina Gibowska, Wojciech Machnicki, Dariusz Błażejewski, Karol Jankiewicz, Ignacy Martusewicz i inni.

W odległym zakątku Ziemi, z dala od oczu ciekawskich ludzi, jest miejsce, gdzie zagrożone gatunki zwierząt znajdują schronienie, a źródłem szczęścia i dobrobytu jest magiczne drzewo, które spełnia życzenia. Mała oposica Klara pragnie zobaczyć śnieg i lepić bałwany, dlatego wypowiada swoje życzenie, którego efekty zburzą równowagę w przyrodzie.

„O czym marzą zwierzęta” w kinach od 21 sierpnia!

Dodaj komentarz