W ubiegły piątek na platformie Netflix zadebiutował specjalny odcinek serialu animowanego „Magiczny autobus znów rusza w trasę”. Jak sama nazwa wskazuje, „znów”, bo kreskówka jest kontynuacją bardzo popularnego „Magicznego autobusu” z lat .90, w Polsce emitowanego na antenie stacji MiniMini (wcześniej MiniMax). Bazowa produkcja, poza pierwotną wersją dubbingu z Olgą Bończyk w roli Pani Loczek, doczekała się również drugiej polskiej wersji, stworzonej na zlecenie Netfliksa, gdy serial udostępniono w serwisie w 2015 roku. Wówczas rolę przejęła Anna Gajewska. Zaraz później pojawiła się kontynuacja, w której obok Profesor Loczek w wykonaniu Olgi Bończyk pojawiła się jej siostra, Pani Loczek, z głosem Izabeli Bujniewicz.

Popularność serii wzrosła jednak do tego stopnia, że wytwórnia Universal Pictures rozpoczęła przygotowania do aktorskiej adaptacji kreskówki. Co więcej, ogłoszono również, że w rolę Pani Loczek wcieli się Elizabeth Banks, znana m.in. z serii „Pitch Perfect”, czy filmu „Power Rangers” z 2017, w którym przemówiła głosem Moniki Dryl. W kwestii dubbingu – nie powinniśmy się martwić o brak profesjonalnego opracowania filmu, ponieważ produkcja będzie przeznaczona dla młodszej widowni. Dodatkowo, filmy wytwórni Universal są w naszym kraju dystrybuowane zazwyczaj przez United International Pictures lub Warner Bros., które w kwestii dubbingów do filmów dla najmłodszych nie nawalają (ostatnio).

„Magiczny autobus” to edukacyjny serial animowany, opowiadający o szalonej nauczycielce Pani Loczek, która każdego dnia zabiera swoich uczniów w coraz to ciekawsze miejsca magicznym żółtym autobusem, który potrafi zmienić się również w samolotu, łódź podwodną, statek kosmiczny albo deskę do surfingu.

Dodaj komentarz