„Kroniki Idhunu” to nowy serial animowany, który we wrześniu pojawi się w ofercie platformy Netflix. Produkcja powstała w oparciu o serię książek hiszpańskiej autorki Laury Gallego. Co najciekawsze, tytuł zaliczany jest do anime ze względu na charakterystyczną dla tego gatunku kreskę. To nie pierwszy raz, gdy Netflix udostępnia w swoim serwisie produkcje bazujące na japońskich animacjach – dotychczas zrobił to choćby z serialem „Castlevania”, czy filmem „Altered Carbon: Resleeved”.

„Kroniki Idhunu” będą liczyć 5 odcinków trwających 25 minut każdy. Będzie to adaptacja pierwszego z trzech tomów książkowej serii. W trwającej minutę zapowiedzi, którą udostępniamy poniżej w wersji z polskim dubbingiem, swoich głosów użyczyli m.in.: Damian Kulec, Antoni Scardina, Agata Paszkowska, Modest Ruciński i Józef Pawłowski. Pełną listę twórców i aktorów poznamy w dniu premiery anime.

Nekromanta przejmuje władzę nad magiczną krainą Idhun. Dwoje nastolatków pomaga w walce z zabójcą przysłanym na Ziemię w celu likwidacji wszystkich uchodźców z Idhun.

„Kroniki Idhunu” na platformie Netflix zadebiutują już 10 września!

Dodaj komentarz