Choć Nick Jr. w ostatniej chwili zmienił datę premiery swojego nowego serialu animowanego zatytułowanego „Przygody misia Paddingtona”, poznaliśmy dziś obsadę jego polskiej wersji, którą prezentujemy poniżej. Kreskówka jest produkcją brytyjsko-francuską stworzoną przez StudioCanal oraz Heyday Films. Opowiada ona o przygodach Misia Paddingtona, bardzo popularnej postaci pochodzącej z książek autorstwa Michaela Bonda. Na ich podstawie powstało jak dotąd wiele serialu animowanych, a także dwa aktorskie filmy, które wiążą się z nową kreskówką aktorem użyczającym głosu w wersji oryginalnej, Benem Whishaw.

W polskiej wersji filmów głosem Paddingtona został natomiast Artur Żmijewski, jednak nie powraca on w roli tytułowego misia. Poza nim w animacjach Paddington dubbingowany był już przez Mariana Opanię i Wojciech Słupińskiego. Dubbing „Przygód misia Paddingtona” stawia natomiast na świeżą obsadę, którą przedstawiamy poniżej. Co najważniejsze, stacja Nick Jr., na której animacja miała zadebiutować już dzisiaj, zmieniła datę premiery serialu, który teraz pojawi się na antenie we wtorek 1 września. Odcinki będzie można oglądać codziennie: od poniedziałku do piątku o 14:50 oraz 19:40, a w weekendy o 19:40.

Dzięki odcinkowi udostępnionemu na stronie stacji Nick Jr., udało nam się poznać twórców oraz obsadę polskiej wersji. Ta powstała w studio Master Film. Reżyserką była Agata Gawrońska-Bauman, dialogi napisała Magdalena Dwojak, a tekst piosnki wyszedł spod pióra Dariusza Paprockiego. Za realizację dźwięku oraz montaż odpowiadała Marta Bator, kierownikiem muzycznym i wykonawcą piosenki tytułowej był Adam Krylik, produkcją kierowała Katarzyna Fijałkowska, a nadzór merytoryczny sprawowała Aleksandra Dobrowolska. W głównych rolach występują: Miłogost Reczek (Paddington), Katarzyna Wincza (Judy Brown), Magdalena Krylik (Mary Brown), Piotr Bajtlik (Henry Brown), Antoni Domin (Jonathan Brown), Barbara Zielińska (Pani Bird) oraz Jarosław Domin (Pan Curry) i inni.

Aktualizacja: jak się okazuje, odcinki „Przygód misia Paddingtona” są już w emisji. Stacja Nick Jr. ma błąd w swojej ramówce. Emisja od poniedziałku do piątku o 14:50 oraz 19:40, a w weekendy o 19:40.

Dodaj komentarz