Jedną z zapowiadanych od samego początku produkcji oryginalnych, które miały znaleźć się na platformie Disney+ był animowany film na podstawie najbardziej kultowej animacji Disney Channel, „Fineasz i Ferb”. Choć sam serial dobiegł końca już w 2015 roku, film „Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat” jest już drugą pełnometrażową adaptacją kreskówki (pierwszą był „Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze” z 2011 roku). Produkcja zadebiutuje w serwisie 28 sierpnia tego roku. Naturalnie nie wiemy jeszcze, czy tego samego dnia udostępniona zostanie również ścieżka z polskim dubbingiem, bo Disney+ nie został wciąż uruchomiony w naszym kraju.

„Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat” skupi się na siostrze dwójki głównych bohaterów, Fretce. W wersji anglojęzycznej powróci prawie cała oryginalna obsada. Dodatkowo pojawią się również zupełnie nowe postacie, którym głosów użyczą: Ali Wong, Wayne Brady, Diedrich Bader, Thomas Middleditch, a gościnny występ zaliczy Bob Bowen w roli kierowcy ciężarówki Teda z serialu „Prawo Milo Murphy’ego”. Powinniśmy oczekiwać, że gdy film pojawi się po polsku, usłyszymy obsadę znaną nam już dobrze z serialu. Warto jednak przypomnieć, że kilka miesięcy temu Wit Apostolakis-Gluziński zrezygnował z roli Bestii w serialu „Młodzi Tytani: Akcja!” ze względu na swoje problemy z krtanią. Choć jego Fineasz jest o wiele łagodniejszą postacią i nie wymaga aż tak wyczerpującej gry jak przy wspomnianym superbohaterze, należy liczyć się z faktem, że twórcy polskiej wersji mogli zrezygnować z jego angażu do filmu.

Dubbing serialu powstał w studio SDI Media. Większość odcinków wyreżyserował Artur Kaczmarski, a w głównej obsadzie znaleźli się: Wit Apostolakis-Gluziński, Mateusz Narloch, Monika Pikuła, Wojciech Paszkowski, Dariusz Odija, Justyna Bojczuk, Agnieszka Kunikowska, Robert Tondera, Anna Apostolakis, Cezary Kwiecieński, Grzegorz Drojewski, Beata Wyrąbkiewicz, Anna Sztejner oraz Jarosław Boberek. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu w wersji oryginalnej.

Fineasz i Ferb muszą wyruszyć na wycieczkę poprzez galaktykę w poszukiwaniu Fretki uprowadzonej przez kosmitów. W obecnej planecie dziewczyna rozpoznaje jednak swoją utopię – świat wolny od denerwujących młodszych braci.

„Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat” zadebiutuje na platformie Disney+ już 28 sierpnia!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz