Po miesiącach, a wręcz latach oczekiwania, „Nowi Mutanci” w końcu zadebiutowali dziś w polskich kinach! To ostatnia produkcja o mutantach znanych z komiksów Marvela, za których produkcję odpowiadało 20th Century Fox. Obecnie firmę wchłonął Disney, który przejął prawa do dystrybucji wielu produkcji firmy, jak również zmienił jej nazwę na 20th Century Studios. Reżyserem produkcji jest Josh Boone, a w głównych rolach wystąpią młode gwiazdy ostatnich lat, m.in.: Maisie Williams („Gra o tron”), Anya Taylor-Joy („Playmobil. Film”), czy Charlie Heaton („Stranger Things”). Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych filmów o X-Menach, ten należy do gatunku horrorów, ale jego kategoria wiekowa to wciąż amerykańskie PG-13. Poniżej prezentujemy pełną obsadę i twórców polskiego dubbingu!

„Nowi Mutanci” zostali stworzeni jako pierwsza część kolejnej trylogii osadzonej w obecnych czasach (czyli odwrotnie niż kilka poprzednich filmów o X-Menach dziejących się na przestrzeni lat 1962-1992), jednak ze względu na zakulisowe problemy oraz wspomniane już przejęcia studia Fox, plany na kontynuacje zostały porzucone. Kolejne produkcje o mutantach zobaczymy już najpewniej w Kinowym Uniwersum Marvela. W jednego z czarnych charakterów miał wcielić się nawet Antonio Banderas, o czym twórcy poinformowali jeszcze w zeszłym roku. Jak się jednak okazało, aktor miał być antagonistą również w kolejnych filmach, a w „Nowych Mutantach” planowany był jedynie występ gościnny w scenie po napisach. Ten jednak, biorąc pod uwagę okoliczności, nie został nawet nakręcony.

Za realizację polskiej wersji językowej odpowiedzialne było Studio Sonica. Reżyserem był Paweł Ciołkosz, dialogi napisał Jakub Kowalczyk, a nad realizacją dźwięku i montażem pracował Maciej Sapiński. Produkcją kierowała Agnieszka Kudelska, a producentami polskiej wersji, z ramienia Disney Character Voices Int., byli Ryszard Kunce i Jarosław Wójcik. W głównych rolach występują: Justyna Kowalska (Rahne Sinclair), Natalia Kujawa (Illyana Rasputin), Jędrzej Hycnar (Sam Guthrie), Kaja Kozłowska (Dani Moonstar), Michał Klawiter (Roberto da Costa), Kinga Ilgner (Doktor Reyes) oraz Cezary Nowak, Jan Butruk, Justyna Orzechowska, Tomasz Jarosz i Izabella Bukowska-Chądzyńska.

Pięcioro młodych mutantów, trzymanych w sekretnym ośrodku wbrew ich woli, przebudza swoje zdolności i walczy, by uciec od grzechów przeszłości.

„Nowi Mutanci” już w kinach!

Dodaj komentarz