Zaledwie wczoraj Disney opublikował finałowy zwiastun aktorskiej adaptacji „Mulan”, a już dziś poznajemy nazwiska głównej obsady w polskim dubbingu! Film opowie historię znaną już widzom z animowanego hitu z 1998 roku, jednak w przypadku tego tytułu postanowiono postawić na bardziej realną wersję. Nowa „Mulan” będzie więc pozbawiona smoka Mushu oraz piosenek, bo w realnym życiu ludzie nie śpiewają walcząc o życie (z reguły), natomiast jej obsadę stanowić będą jedynie aktorzy pochodzenia azjatyckiego.

Reżyserką produkcji Niki Caro („Azyl”), a w obsadzie oryginalnej występują: Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Nelson Lee, Jason Scott Lee oraz Yifei Liu w roli tytułowej. Jak się okazuje, Disney uchylił również rąbka tajemnicy jeśli chodzi o najważniejsze nazwiska z polskiej obsady. Kompletną listę twórców poznamy w dniu premiery filmu. W głównych rolach wystąpią:
– Vanessa Aleksander jako Hua Mulan,
– Bartłomiej Topa jako Komendant Tung,
– Monika Krzywkowska jako Xianniang,
– Krzysztof Dracz jako Cesarz,
– Eryk Lubos jako Böri Chan,
– Jakub Kordas jako Honghui.
Ujawniono również, że reżyserem dubbingu jest Waldemar Modestowicz, a polskie dialogi napisał Jan Wecsile. Rodzimą wersję opracowało studio SDI Media. Warto zaznaczyć, że Bartłomiej Topa został zachowany z innego występu Donniego Yen, tym razem w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, gdzie aktor wcielił się w jednego z głównych bohaterów. Vanessa Aleksander natomiast użyczyła głosu Mulan we wszystkich dotychczasowych zwiastunach filmu.

Jednocześnie Disney opublikował właśnie informację, że Zuza Jabłońska, finalistka pierwszej edycji programu The Voice Kids, wykona na potrzeby „Mulan” utwór „Wierna, odważna i prawa”, a klip do niego zadebiutuje na ich kanale w serwisie YouTube w najbliższy piątek. Przypomnijmy, że w oryginale piosenkę „Loyal Brave True” śpiewa Christina Aguilera.

Gdy Chiny padają ofiarą ataków z północy, chiński cesarz wzywa jednego mężczyznę z każdej rodziny do służby w Cesarskiej Armii. Hua Mulan, najstarsza córka wielkiego, lecz starego i schorowanego już wojownika, postanawia zająć miejsce ojca. Pod postacią mężczyzny musi udowodnić swoją wartość.

„Mulan” w kinach od 11 września!

Dodaj komentarz