Powrót kin to nie tylko premiery nowych filmów. To również ich zwiastuny, dzięki którym mamy możliwość obejrzeć je po raz pierwszy z polskim dubbingiem. Obecnie na dużych ekranach zobaczymy więc zapowiedzi takich produkcji jak „Pinokio”, czy… „Wonder Woman 1984”! Nadchodzący hit studia Warner Bros. to kontynuacja filmu „Wonder Woman” z 2017 roku, który bazuje oczywiście na komiksach wydawnictwa DC Comics. Seria jest w tym momencie jednym z niewielu spoiw łączących różne filmy wchodzące niegdyś w skład spójnego kinowego uniwersum. Należą do niego również: „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Liga Sprawiedliwości”, „Legion samobójców”, „Shazam!” oraz niezdubbingowany na razie „Człowiek ze stali”. W weekend podczas internetowego wydarzenia DC FanDome opublikowano finałowy zwiastun nowej Cudownej Kobiety, który załączamy poniżej w wersji z napisami.

Za kamerą powraca Petty Jenkins, a w głównych rolach wystąpią: Gal Gadot (Diana), Chris Pine (Steve Trevor), Connie Nielsem (Hipolita) oraz Robin Wright (Antiope). W nowe postaci wcielą się natomiast Kristen Wiig (Cheetah) oraz Pedro Pascal (Max Lord). W zwiastunie głosów użyczają natomiast: Olga Bołądź i Kamil Kula, którzy powracają w swoich rolach z pierwszej odsłony, a także Karolina Kalina-Bulcewicz jako Cheetah i Paweł Ciołkosz jako Max Lord. Fanów, którym castingi te nie przypadły jednak do gustu, uspokajamy: obsada nie jest jeszcze ostateczna, a jak udało nam się wywnioskować, sam zwiastun był nagrywany bardzo dawno temu. Na końcu kinowej wersji zapowiedzi pojawia się bowiem data „czerwiec 2020”, która została zmieniona jeszcze w marcu tego roku. Oznacza to, że zwiastun leżał gotowy od prawie pół roku, czekając na swoją premierę, a jak dobrze wiemy, nagrania do samego filmu, poprzedzone castingami, miały miejsce dopiero w okolicy czerwca.

Z powodu „odgórnego zakazu”, polski oddział Warner Bros. nie udostępnia zdubbingowanych zwiastunów swoich produkcji w sieci oraz nie nagrywa już krótkich wywiadów z aktorami, biorącymi udział w polskiej wersji. To jednak bardzo dziwne, ponieważ niemiecki oddział, znajdujący się przecież zaraz za naszą zachodnią granicą, wrzucił w ubiegły weekend wszystkie zapowiedzi z DC FanDome w wersji z rodzimym dubbingiem. Kwestia przyzwyczajenia, powiedzą niektórzy. My jednak stwierdzamy, że coś tu nie gra, bo takie „odgórne zakazy” nie powinny obejmować pojedynczego kraju. Standardową praktyką naszego Warner Bros. jest jednak udostępniania zdubbingowanych zwiastunów w kinie w skróconej wersji, dlatego wyświetlany obecnie materiał ma zaledwie 1 minutę długości i jest przemontowanym zwiastunem finałowym, udostępnionym kilka dni temu. W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinny zacząć pojawiać się oficjalne spoty filmu, z których część na pewno obejrzymy z polskim dubbingiem.

„Wonder Woman 1984” w polskich kinach zadebiutuje 1 października!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz