Nowe Horyzonty opublikowały niedawno zwiastun swojego najnowszego filmu animowanego. „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” to produkcja stworzona na bazie książki dla dzieci autorstwa Dino Buzzatiego, która zadebiutowała w maju ubiegłego roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. Za jej powstanie odpowiadają zarówno wytwórnie włoskie, skąd pochodzi materiał źródłowy, jak i francuskie, a wsparcie finansowe dla twórców zapewniły m.in. telewizje Canal+ i CNC. Co ciekawe, ocena animacji w portalu Rotten Tomatoes wynosi 100% (przy 12 recenzjach). Krytycy natomiast twierdzą, że film jest „uroczy”, „świeży” oraz „inny” i bardzo zachęcają rodziców, by zabrali na niego swoje pociechy.

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” zdobył również nagrody za najlepszy film na Festiwalach Filmowych Ale Kino! 2019 oraz Kino Dzieci 2019, gdzie zadebiutował w Polsce we wrześniu ubiegłego roku. Już wkrótce, bo 11 września tego roku, film będzie można obejrzeć w wybranych kinach w całej Polsce. Co ważne, choć Nowe Horyzonty nie robią tego często, w przypadku tej produkcji postanowiono zaangażować do projektu znane nazwiska; w tym przypadku wystąpią aktor Andrzej Chyra oraz działacz kulturalny i współzałożyciel Gutek Film, Roman Gutek. Zobaczcie materiały z gwiazdami polskiej wersji oraz sprawdźcie całą obsadę i twórców poniżej!

Polska wersja językowa powstała w Studio Publishing. Jego reżyserką była Beata Łuczak, dialogi napisał Mateusz Rulski-Bożek, a nad realizacją dźwięku i montażem pracował Jacek Kacperek. Produkcją kierowała Aneta Staniszewska-Kozioł, a głosów postaciom użyczyli: Stanisław Biczysko (Gedeon), Andrzej Chyra (Leonce), Jarosław Domin (De Ambrosis), Damian Kulec (starszy Tonio),Agnieszka Mrozińska (starsza Almerina), Antonina Żbikowska (młodsza Almerina), Karol Kwiatkowski (młodszy Tonio), Ryszard Olesiński (Wielki Książę, Teofil), Piotr Makarski (Babbon), Roman Gutek (stary niedźwiedź) oraz Paweł Szczesny, Beata Łuczak i inni.

Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, targany tęsknotą po utracie swojego syna, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Rozpoczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” w kinach od 11 września!

Dodaj komentarz