W grudniu ubiegłego roku swoją premierę miał film „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, czyli ostatnia część najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen. Był to także koniec całej sagi Skywalkerów, na którą z kolei składało się wszystkie 9 filmów z serii, tworzony łącznie przez ostatnie 30 lat. Historia biegnie oczywiście dalej, dlatego w planach są kolejne produkcje, zarówno te przeznaczone do telewizji, platforma VOD, jak również kin. Są jednak także takie, skierowane głównie do graczy. Przykładem niech będzie produkcja zatytułowana „LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów”, która doczekała się wczoraj swojego pierwszego zwiastuna z polskim dubbingiem.

Gry LEGO nie są niczym nowym. Ta konkretna jest przygodową produkcją łączącą wydarzenia ze wszystkich kinowych filmów o Gwiezdnych wojnach, rozpoczynając od Anakina Skywalkera w czasach Starej Republiki, a kończąc na Rey. Gracze, którzy mieli już okazję grać w produkcje LEGO wiedzą czego się spodziewać: akcja, przygoda i duża dawka humoru to główne cechy tego typu gier. Poza oczywistymi bohaterami jak Luke, Han, czy Obi-Wan Kenobi, do dyspozycji gracza będą setki innych postaci poznanych na dużych i małych ekranach. Do użytku oddane zostaną również rozmaite statki kosmiczne, którymi można będzie lądować w dowolnym miejscu.

W wersji oryginalnej, w swoich rolach powróci duża część filmowej obsady w tym: Mark Hamill, Billy Dee Williams, James Earl Jones, Anthony Daniels, Carrie Fisher (nagrania archiwalne) oraz Daisy Ridley, czy John Boyega. Z drugiej strony nie usłyszymy kinowych głosów takich postaci jak: Anakin Skywalker, Padmé Amidala, czy Obie-Wan Kenobi. Również w polskiej wersji doszło do pewnym zmian; w zwiastunie głosów użyczyli między innym: Przemysław Stippa (Luke Skywalker), Andrzej Chudy (Quin-Gon), Mariusz Czajka (Mistrz Yoda), Miłogost Reczek (Obi-Wan Kenobi) oraz Wojciech Machnicki (Darth Sidious).

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy jest to jedynie kwestia polskiej wersji zapowiedzi, czy stała wymiana. Przypomnijmy jedynie, że wypuszczona w 2016 gra LEGO oparta jedynie na „Przebudzeniu Mocy” zachowała niemal wszystkie polskie głosy z wersji kinowej. Miejmy nadzieję, że w dniu premiery przyjdzie nam usłyszeć polską wersję, jakiej fani oczekują.

„LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów” zadebiutuje na urządzeniach PS4, PS5, X-ONE, XSX, Switch oraz komputerach stacjonarnych w 2021 roku!

Dodaj komentarz