„The Mandalorian” to flagowa produkcja platformy Disney+, której pierwszy sezon zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku wraz ze startem serwisu. Co ciekawe, jako jedna z nielicznych otrzymywała polski dubbing w tym samym czasie co pozostałe kraje do każdego odcinka. Wszystko zważywszy na fakt, że serial wchodzi w skład uniwersum Gwiezdnych wojen, jak i jest pierwszą aktorską produkcją w nim osadzoną. Ognia dodał również fakt obsadzenia dużych nazwisk (jak na kinowe warunki przystało) takich jak: Pedro Pascal, Carl Weathers, Werner Herzog, Gina Carano, Nick Nolte, czy Giancarlo Esposito. Do tego doszedł oczywiście fakt bardzo dobrego dubbingu stworzonego w studio SDI Media pod wodzą Waldemara Modestowicza na stołku reżyserskim. Serial został nominowany w najważniejszych kategoriach w naszym plebiscycie Srebrne Synchrony 2019.

Od początku roku masa produkcji zostało opóźnionych, jednak według jednego z szefów Disneya, Boba Chapek, nie tyczy się to przygód Mandalorianina. Głównym atutem w przypadku produkcji tego serialu jest fakt, że wielu aktorów nie ma fizycznie na planie – duża część nagrywa jedynie głos do swoich postaci, te natomiast mogę być grane przez dublerów pracujących z niewielką ilością ekipy. Na powstałym materiale montażyści i twórcy efektów specjalnych pracują z kolei zdalnie, ze swoich domów. Dlatego właśnie premiera nowych odcinków „The Mandalorian” może nastąpić zgodnie z pierwotnymi planami, a Disney ujawnił właśnie dokładną ich datę!

30 października na platformie Disney+ zadebiutuje pierwszy odcinek drugiego sezonu. W rolach reżyserów powracają Rick Famuyiwa, Jon Favreau („Księga dżungli”), Bryce Dallas Howard („Jurassic World”), a dołączą do nich Peyton Reed („Ant-Man i Osa”), Robert Rodriguez („Alita: Battle Angel”) oraz jeden z aktorów głównej obsady, Carl Weathers. Wiemy także, że w nowych odcinkach powróci cała główna obsada, a dołączą do nich między innymi: Rosario Dawson („The Defenders”), która wcieli się w Ahsokę Tano, podopieczną Anakina Skywalkera znaną z serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”, Katee Sackhoff („Battlestar Galactica”), która powróci w roli Bo-Katan Kryze, której użyczała dotychczas głosu w serialach animowanych, Temuera Morrison („Aquaman”), który powróci w roli legendarnego Boby Fetta oraz Timothy Olyphant („Praziomek”) w roli Cobb Vantha i Michael Biehn („Terminator”) w roli łowcy nagród, którego tożsamość nie została jeszcze zdradzona.

Naturalnie powinniśmy oczekiwać, że w dniu premiery nowych odcinków drugiego sezonu, debiutować będzie również ich polska wersja językowa. Wydaje się bowiem, że włodarzom platformy zależy na zapewnieniu dostępu do rodzimych dubbingów mieszkańcom krajów, w których Disney+ jeszcze nie wystartowało, czyli takim jak Polska. Przypomnijmy jeszcze, że „The Mandalorian” jest pierwszym aktorskim serialem ze świata Gwiezdnych wojen, ale w przygotowaniu są już kolejne: serial o Cassianie Andorze, jednym z bohaterów filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, w rolę którego wcieli się ponownie Diego Luna oraz serial o Obi-Wanie Kenobim, w roli którego z kolei powróci sam Ewan McGregor. Ich daty premier nie są jeszcze znane.

W obsadzie dubbingu „The Mandalorian” znaleźli się m.in.: Grzegorz Małecki (Mandalorianin), Piotr Bąk (Greef Carga), Martyna Trawczyńska-Szymańska (Cara Dune), Jerzy Schejbal (Klient), Zdzisław Wardejn (Kuiil), Waldemar Barwiński (IG-11), Magdalena Popławska (Zbrojmistrzyni), Marek Kalita (Moff Gideon) oraz Wojciech Brzeziński (Doktor Pershing). Za reżyserie odpowiedzialny był Waldemar Modestowicz, a polskie słowa bohaterów napisali Marcin Bartkiewicz i Jakub Kowalczyk.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz