„Jedyny i niepowtarzalny Ivan” to najnowsza familijna produkcja Disneya, która niespodziewania została właśnie udostępniona z polskim dubbingiem na platformie Disney+. Za jej reżyserię odpowiada Thea Sharrock, a scenariusz napisała autorka powieści opartej na prawdziwej historii, na której bazuje film, Katherine Applegate oraz Mike White („Emotki. Film”). W głównych rolach w wersji oryginalnej występują: Sam Rockwell (Ivan), Angelina Jolie (Stella), Danny DeVito (Bob), Helen Mirren (Henrietta) oraz Bryan Cranston (Mack). Poniżej prezentujemy twórców i główną obsadę rodzimej wersji językowej.

Zaskoczenie, o którym wspomnieliśmy wyżej, wynika z długiego okresu, w którym o polskiej premierze produkcji nie było nic wiadomo. Film miał bowiem zadebiutować w kinach latem tego roku, jednak zważywszy na panujące zamknięcie kin, włodarze wytwórni postanowili wypuścić go prosto na platformę Disney+, podobnie jak inną ekranizację zaledwie miesiąc wcześniej. W Polsce serwis streamingowy nie jest jednak dostępny, dlatego spodziewaliśmy się, że tropem wspomnianego „Artemisa Fowla” doczekamy się premiery w takich serwisach jak iTunes, Rakuten, czy HBO GO z emisją w standardowej telewizji. W plotkach pojawiła się nawet data 25 października w nawiązaniu do tego ostatniego miejsca. Być może termin ten wciąż jest prawidłowy, ale o tym będziemy informować w przyszłych postach.

Za realizację polskiego dubbingu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem został Artur Tyszkiewicz, a dialogi napisał Jan Wecsile. Głosów postaciom użyczyli: Michał Żurawski (Ivan), Danuta Stenka (Stella), Jerzy Kryszak (Bob), Magdalena Zawadzka (Snicers), Alicja Warchocka (Ruby), Wojciech Brzeziński (George), Wiktoria Woźniacka (Julia), Leon Charewicz (Mack), Katarzyna Gniewkowska (Henrietta), Sebastian Perdek (Frankie), Andrzej Andrzejewski (Murphy), Julia Kołakowska-Bytner (Thelma), Bartłomiej Nowosielski (Castello), Szymon Mysłakowski (Mike), Magdalena Krylik (Helen), Przemysław Glapiński Reporter), Magdalena Czerwińska (Candace Taylor), Justyna Kowalska (Doktor Maya Wilson) i inni.

Goryl Ivan oraz jego przyjaciele, słonica Stella i pies Bob, żyją w klatce w centrum handlowym. Żadne z nich nie pamięta jednak jak się tam znaleźli. Gdy na zwierzęta spada opieka nad nowo przybyłą Ruby, a słoniątkiem zaczyna się interesować również córka woźnego, Julia, bohaterowie postanawiają z jej pomocą odmienić swój los.

„Jedyny i niepowtarzalny Ivan” już na platformie Disney+!

Dodaj komentarz