„Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat” to jedna z produkcji zapowiadanych przez włodarzy Disneya już na samym początku funkcjonowania platformy Disney+. Film oparty jest na kultowej kreskówce „Fineasz i Ferb” produkowanej do 2015 roku i emitowanej na antenie Disney Channel. Choć produkcja zadebiutowała w serwisie pod koniec sierpnia, z uwagi na brak oficjalnego startu Disney+ w Polsce, nasza premiera została oczywiście odsunięta na późniejszy czas.

Dziś jednak platforma udostępniła zwiastun w polskiej wersji językowej, który może wskazywać na debiut dubbingu w bardzo niedługim czasie. W zapowiedzi powraca cała główna obsada serialu, a wśród nich: Monika Pikuła (Fretka), Wit Apostolakis-Gluziński (Fineasz), Wojciech Paszkowski (Doktor Dundersztyc), Justyna Bojczuk (Izabella Garcia), Anna Apostolakis (Baljeet), Anna Sztejner (Stefa), Agnieszka Kunikowska (Linda) oraz Jarosław Boberek (Norm).

Wielu widzów zwróciło już uwagę, że głos Fineasza brzmi inaczej niż w serialu, a o powodzie takiego stanu rzeczy pisaliśmy całkiem niedawno. Już jakiś czas temu Wit Apostolakis-Gluziński zrezygnował z roli Bestii w serialu „Młodzi Tytani: Akcja!” ze względu na problemy z głosem. Aktor postanowił co prawda powrócić w kontynuacji serialowego hitu, jednak jego głos drastycznie się zmienił i takiej też wersji należy oczekiwać w ostatecznym dubbingu do filmu.

Fineasz i Ferb muszą wyruszyć na wycieczkę poprzez galaktykę w poszukiwaniu Fredki uprowadzonej przez kosmitów. W obecnej planecie dziewczyna rozpoznaje jednak swoją utopię – świat wolny od denerwujących młodszych braci.

„Fineasz i Ferb: Fredka kontra Wszechświat” wkrótce na Disney+!

Dodaj komentarz