W marcu przyszłego roku na ekrany kin wejdzie już 59. oryginalny film animowany stworzony przez wytwórnię Disneya. „Raya i ostatni smok”, bo taki tytuł nosi produkcja, inspirowana jest legendami południowo-wschodniej Azji, co czyni ją również kolejnym filmem promującym wspomniany kontynent po „Mulan” oraz zapowiedziany „Shang-Chi” należącym do Kinowego Uniwersum Marvela. Akcja filmu toczyć się będzie w mitycznej krainie znanej Lumandrą – to obszar zamieszkany przez starożytną cywilizację podzielony na 5 klanów. Razem tworzą tzn. Ziemię Smoka.

Za film odpowiedzialni są Paul Briggs i Dean Wellins. Panowie pracowali już wcześniej przy rozmaitych animacjach Disneya jak „Kraina lodu”, „Zwierzogród”, czy „Zaplątani”, jednak „Raya i ostatni smok” będzie ich pełnometrażowym debiutem reżyserskim. Wiemy również, że w główną bohaterkę wcieli się Kelly Marie Tran znana z ostatnich dwóch filmów z serii Gwiezdne wojny, w których wcieliła się w postać Rose (w polskiej wersji głosu użyczyła jej Justyna Kowalska). Rolę smoczycy Sisu powierzono natomiast Awkwafinie, aktorce i piosenkarce, którą widzowie mogą skojarzyć z ostatniej części „Jumanji” (zdubbingowała ją tam Laura Samojłowicz).

W obliczu niesłabnącej pandemii oraz przesunięciach kolejnych blockbusterów, mówi się o kolejnych opóźnieniach, choćby filmu „Czarna Wdowa” zaplanowanego na listopad, a wraz z nią całego MCU. W odniesieniu do nadchodzącej produkcji Pixara „Co w duszy gra” chodzą z kolei plotki o przesunięciu premiery na platformę Disney+. Bardzo możliwe, że w Polsce ta wciąż odbyłaby się w kinach, jak to ostatnio miało miejsce przy okazji „Mulan”. Bardzo prawdopodobne, że Disney postanowi postąpić tak również z filmem „Raya i ostatni smok”, ze względu na dość niedługi czas do premiery.

Raya jest samotną wojowniczką, na której barkach spoczęło zadanie uratowania krainy Lumandry przed złowrogą, mroczną siłę. By tego dokonać, musi przemierzyć wszystkie klany Lumandry i odnaleźć ostatniego żyjącego smoka imieniem Sisu.

„Raya i ostatni smok” w kinach od 12 marca 2021!

Dodaj komentarz