Disney+ to platforma VOD należąca oczywiście do Domu Myszki Miki. Serwis wystartował w listopadzie ubiegłego roku, jednak do dnia dzisiejszego nie zadebiutował jeszcze w Polsce. Ostatnią znaną datą domniemanego wejścia na nasz rynek był początek 2021 roku, jednak mimo wszystko oryginalne treści udostępniane na Disney+ mają również polski dubbing (lub lektora w przypadku produkcji dokumentalnych). W każdym razie, Disney+ nie jest jeszcze tak ogromny jak Netflix, którego bieżących premier czasem trudno się doliczyć, nie mówiąc o zapowiedzianych filmach i serialach (oryginalnych lub odkupionych) trzymanych w tajemnicy.

Wczoraj Disney opublikował listę nowości, które mają zadebiutować na platformie do końca tego roku. Choć o niektórych już pisaliśmy, przybliżymy teraz wszystkie produkcje fabularne.

Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci

Oryginalny film Disney Channel, o którym szerzej pisaliśmy przy okazji udostępnienia polskiego zwiastuna TUTAJ. Produkcja jest połączeniem filmu akcji oraz science fiction, a w głównych rolach występują w nim Peyton Elizabeth Lee, Skylar Astin i Elodie Yung. Dubbing do tej pozycji jest już oficjalnie potwierdzony.

Premiera: 25 września

Podbój kosmosu

Serial dramatyczny stworzony we współpracy z National Geographic, o którego dubbingu rozprawialiśmy  TUTAJ. Nie wiemy w jakiej wersji produkcja zadebiutuje w serwisie, jednak trzymamy kciuki za tą profesjonalną. W obsadzie znaleźli się: Jake McDorman, Patrick Fishler, Colin O’Donoghue, Patrick J. Adams i Nora Zehetner.

Premiera: 9 października

Clouds

Jeden z telewizyjnych formatów, dramat muzyczny opowiadający prawdziwą historię Zacha Sobiecha, nastoletniego piosenkarza, który zmarł w 2013 roku. Choć nie doczekaliśmy się jeszcze zwiastun z polskim dubbingiem, sam film najprawdopodobniej go otrzyma. Występują Fin Argus, Sabrina Carpenter i Madison Iseman.

Premiera: 16 października

Once Upon a Snowman

Zapowiedziana niedawno krótkometrażówka opowiadająca o przygodach Olafa znanego z serii filmów „Kraina lodu”. Animacja skupi się na genezie tytułowego bałwanka i przedstawi jego historię pomiędzy stworzeniem przez Elsę, a spotkaniem Anny i Kristoffa w pierwszej części. W tytułowej roli powróci Josh Gad.

Premiera: 23 października

The Mandalorian: Sezon 2

Jedna z najbardziej oczekiwanych nowości tego roku to oczywiście 2. sezon serialu „The Mandalorian”, którego zwiastun zadebiutował w tym tygodniu. Szerzej o nadchodzących odcinkach pisaliśmy TUTAJ. W obsadzie powracają Pedro Pascal, Carl Weathers i Gina Carano, a dołączą do nich Temuera Morrison, Michael Biehn, czy Rosario Dawson.

Premiera: 30 października

Muppety teraz!

Zupełnie nowy serial z muppetami w roli głównej! Choć produkcja zadebiutowała na platformie pod koniec sierpnia, do dziś nie doczekaliśmy się nawet polskiego zwiastuna. Bardzo jednak możliwe, że przypadająca na 4 listopada premiera europejska przywiedzie nam dubbing do tego komediowego show.

Premiera: 4 listopada

LEGO Star Wars Holiday Special

Niedawno ogłoszona krótkometrażowa produkcja ze świata Gwiezdnych wojen, tym razem w wersji LEGO. Animacja będzie parodią niesławnego „Star Wars Holiday Special” z 1978 roku, jednak w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru opierać się będzie o wszystkie 9 filmowych odsłon.

Premiera: 17 listopada

The Wonderful World Of Mickey Mouse

Nowa seria krótkometrażówek z udziałem Myszki Miki i jej przyjaciół zadebiutują na platformie w listopadzie. Animacja będzie nawiązywała swoim stylem do kreskówek z lat 30., a w tym roku udostępnionych zostanie aż 10 odcinków. Nad projektem czuwa Paul Rudish, wielokrotny zdobywca nagród Emmy i Annie.

Premiera: 18 listopada

Black Beauty

O „Black Beauty” pisaliśmy już jakiś czas temu TUTAJ. Produkcja została stworzona na bazie powieści Anny Sewell, „Czarny książę”, a w głównych rolach wystąpią w niej Mackenzie Foy, Kate Winsley i Iain Glen. Premiera filmu zapowiedziana jest na ten rok, jednak dokładna data nie została ogłoszona.

Premiera: 2020

WandaVision

Jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku. „WandaVision” to pierwszy serial należący do Kinowego Uniwersum Marvela, w którym poznamy kontynuacje losów Wandy Maximoff i Visiona. Premiera produkcji stała dotychczas pod znakiem zapytania, ze względu na pandemię niepozwalającą ukończyć prac na planie. Teraz jednak oficjalnie potwierdzono, że produkcji możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Choć jej zwiastun nie został jeszcze opublikowany, należy się go spodziewać na dniach.

Premiera: 2020

Flora & Ulysses

Familijny film oparty na powieści dla dzieci autorstwa Kate DiCamillo. Obraz wyreżyseruje Lena Khan, w obsadzie znelźli się między innymi Ben Schwartz i Alyson Hannigan. Początkowo premiera planowana była na 2021 rok, jednak ze względu na wiele istotnych opóźnień w produkcji najbardziej oczekiwanych seriali, najwyraźniej postanowiono przyspieszyć udostępnienie filmu na platformie.

Premiera: 2020

Na liście oczekujących produkcji znajdują się również filmy aktorskie „Safty”, „Godmothered”, czy serial „Home Alone” oparty na kultowym „Kevinie samym w domu” oraz animowane „The Proud Family”. Żadna z produkcji nie została jednak wspomniana w zestawieniu, więc najprawdopodobniej pojawią się dopiero w przyszłym roku. Wiemy też, że niedawno wznowiono zdjęcia do serialu „Falcon i Zimowy Żołnierz”, który dołączy do innych seriali MCU zaplanowanych na 2021 roku – „Loki” oraz „Marvel’s What if…?”. Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzią wideo nadchodzących produkcji.

Dodaj komentarz