Po przejęciu przez Disneya wytwórni 20th Century Studios, w ręce włodarzy Domu Myszki Miki trafiło również National Geographic, znane z dużej ilości produkcji dokumentalnych poświęconych nauce, naturze oraz historii. Od początku funkcjonowania platformy Disney+ udostępniono już kilka seriali tego typu w wersji z lektorem (w czym nie widzimy niczego dziwnego). Teraz jednak przyszedł czas na pierwszą produkcję fabularną stworzoną przez zjednoczone firmy. Jakiś czas temu debatowaliśmy nad dubbingiem do serialu „The Right Stuff”; teraz wiemy już, że jego polski tytuł brzmieć będzie „Podbój kosmosu” i w istocie otrzyma on profesjonalne polskie opracowanie dźwiękowe.

Premiera serialu miała miejsce 9 października, jednak dopiero dziś na platformie udostępniona została polska wersja językowa zwiastuna, którą prezentujemy poniżej. Produkcja bazuje na powieści Toma Wolfe’a i opowiada o przygotowaniach do wystartowania projektu Merkury. To nie pierwsza adaptacja tej książki; w 1983 roku powstał film zatytułowany „Pierwszy krok w kosmos”, która zdobyła aż 4 statuetki Oscara. Wówczas w obsadzie znaleźli się: Ed Harris, Dennis Quaid oraz Sam Shepard.

Nowa wersja będzie jednak serialem. W 8-odcinkowej historii wystąpią między innymi: Jake McDorman (“Co robimy w ukryciu”), Patrick Fishler (“Happy!”), Colin O’Donoghue (“Dawno, dawno temu”), Patrick J. Adams (“W garniturach”) oraz Nora Zehetner (“Agenci T.A.R.C.Z.Y.”). W polskiej wersji zwiastuna wystąpili natomiast Grzegorz Małecki, Grzegorz Kwiecień, Marcin Sztabiński oraz Milena Suszyńska-Dziuba. Bardzo prawdopodobne, że premiera serialu z dubbingiem odbędzie się w późniejszym terminie. Przypomnijmy, Disney+ nie funkcjonuje jeszcze w naszym kraju, jednak polskie ścieżki do produkcji oryginalnych są dodawane na bieżąco. Startu platformy w Polsce powinniśmy oczekiwać w pierwszej połowie 2021 roku.

Gdy w 1959 roku Związek Radziecki umieszcza na orbicie pierwszego sztucznego satelitę, załoga Mercury Seven otrzymuje od rządu Stanów Zjednoczonych niewykonalną misję: umieścić na orbicie człowieka. Astronauci mają 2 lata by przygotować się do podróży.

Dodaj komentarz