W 2007 roku do polskich kin wszedł film animowany „Na fali”. To produkcja spod skrzydeł Sony Picutres Animation dystrybuowany w naszym kraju przez United International Pictures oraz wyreżyserowany przez Asha Brannona i Chrisa Bucka, twórców takich hitów jak „Tarzan”, czy „Toy Story 2”. W głównych rolach wystąpili w nim Shia LaBeouf, Jeff Bridges i Zooey Deschanel, a w polskim dubbingu, wyreżyserowanym przez Joannę Wizmur, wystąpili Marcin Hycnar, Grzegorz Pawlak, Sylwia Gliwa, Jacek Lenartowicz i Tomasz Karolak.

10 lat później, bo w 2017 roku, wytwórnia wypuściła kontynuację, „Na fali 2”, która jednak nie pojawiła się w polskich kinach. Trafiła natomiast bezpośrednio na platformy VOD, gdzie została zaczytana przez lektora, a następnie emitowana w takiej wersji w telewizji. Aż do ostatniego weekendu. Podczas porannej emisji, „Na fali 2” zostało premierowo wyemitowane na antenie stacji AXN w wersji z polskim dubbingiem! Kanał należy do wytwórni Sony, podobnie z resztą jak sam film, dlatego możemy podejrzewać, że to właśnie producenci zlecili realizację polskiej wersji.

Głosów postaciom użyczyli: Marcin Hycnar (Cody Maverick), Paweł Ciołkosz (Kurczak Joe), Jakub Wieczorek (Tank Evans), Anna Apostolakis (Edna Maverick), Waldemar Barwiński (Filmowiec), Otar Saralidze (Spiker), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Świrus), Jacek Król (Łowca), Sławomir Pacek (Pan McMahon), Przemysław Glapiński (Mewa), Lidia Sadowa i inni. Niestety, informacje na temat pełnej obsady oraz twórców dubbingu nie są znane. Nie wiadomo też dokładnie kiedy ów polska wersja powstała. Gdy jednak dowiemy się więcej, damy o tym znać.

Cody Maverick, spragniony nowych wyzwań prosi słynną surfującą załogę The Hang 5 o możliwość dołączenia do nich w podróży do legendarnego miejsca surfingu, znanego jako Rowy, gdzie występują największe fale na świecie. Wkrótce odkrywa, że życie, które zostawił za sobą może być bardziej heroiczne niż każda grożąca śmiercią fala.

Dodaj komentarz