W grudniu do kin wejdzie film „Kraina smoków”. Animacja została wyreżyserowana przez Tomera Esheda na podstawie powieści „Smoczy jeździec” autorstwa Cornelii Funke. „Kraina smoków”, podobnie jak jej pierwowzór, jest produkcją niemiecką, jednak oryginalna obsada głosowa składa się z aktorów brytyjskich. Głównym bohaterom głosów użyczą: Felicity Jones („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”), Patrick Stewart („Logan: Wolverine”), Freddie Highmore („Charlie i fabryka czekolady”), Thomas Brodie-Sangster („Więzień labiryntu: Lek na śmierć”), Nonso Anozie („Artemis Fowl”), Meera Syal („Doktor Strange”) oraz Sanjeev Bhaskar („Paddington 2”).

Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun filmu wypuszczony dziś przez polskiego dystrybutora Monolith Films. W polskiej wersji zwiastun wystąpili między innymi: Krzysztof Szczepaniak, Zuzanna Bernat, Miriam Aleksandrowicz i Włodzimierz Press. Bardzo możliwe, że obsada nie jest jeszcze ostateczna. Nie wiemy natomiast, które studio zajęło się realizację polskiego dubbingu. Dotychczas firma współpracowała z takimi studiami jak Master Film, Start International Polska, czy ostatnio Soundplace Studio. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Zaciszna Smocza Dolina, czyli spokojna przystań wszystkich smoków jest zagrożona najazdem ludzi. Wiele wskazuje na to, że zażegnany przed wiekami konflikt między ludźmi i smokami może rozgorzeć na nowo. W tej sytuacji dzielny srebrny smok Lung, wiedziony wiarą w legendę o smoczym raju, postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie.

„Kraina smoków” w kinach od 4 grudnia!

Dodaj komentarz