W listopadzie na antenie stacji Boomerang zostanie wyemitowany krótkometrażowy film animowany zatytułowany „Mistrz Krecio i królewskie zaproszenie”. Produkcja oparta jest na oryginalnym pomyśle Jamesa Reatchlousa, który używał historii jako bajki na dobranoc dla swoich własnych dzieci. 30-minutowy film został premierowo pokazany podczas największych amerykańskich festiwali filmowych 2019 roku, gdzie wywarł na widzach duże wrażenie. Zdobył nagrody miedzy innymi podczas Latitude Film Festival, LA Independent Short Film Awards oraz Global Shorts Awards.

Reżyserem i autorem scenariusza do krótkometrażówki jest Leon Joosen, który pracował wcześniej nad animacjami jak „Oliver i spółka”, czy „Mała syrenka”, z kolei w oryginalnej obsadzie głosowej aż roi się od brytyjskich gwiazd. W głównych rolach występują: Warwick Davis (seria Harry Potter), Julie Walters („Tajemniczy ogród”), Gemma Arterton („Wodnikowe Wzgórze”), Richard E. Grant („Logan: Wolverine”), Togo Igawa („Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”) oraz Charles Dance („Godzilla II: Król potworów”).

Wraz z informacją o premierze filmu krótkometrażowego ogłoszono również, że trwają obecnie prace nad serialem, który również miałby zadebiutować na antenie Boomeranga w przyszłym roku. Kreskówka liczyć będzie 52 odcinki, każdy trwający 11 minut. „The Misadventures of Master Moley”, bo taki tytuł nosić będzie seria, przedstawi widzom kolejnych nowych bohaterów, którzy splączą swoje losy z tytułowym Mistrzem Krecio. Informacje na temat polskiej wersji językowej nie są jeszcze znane.

Mistrz Krecio to kochający przygody kret mieszkający w norze głęboko pod zamkiem Windsor. Jego zadaniem jest pilnowanie magicznej księgi, która ma moc tak wielką, że może zaprowadzić pokój pomiędzy kretami, a ludźmi. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Mistrz Krecio odbywa zapierające dech w piersiach misje.

„Mistrz Krecio i królewskie zaproszenie” na antenie stacji Boomerang zadebiutuje 28 listopada!

Dodaj komentarz