Nowa produkcja Roberta Zemeckisa, twórcy i reżysera ponadczasowej serii „Powrót do przyszłości”, wyprodukowana wspólnie z Guillermo Del Toro („Pacific Rim”) zadebiutuje wkrótce na dużych ekranach. „Wiedźmy” to komedia fantasy bazująca na powieści autorstwa Roalda Dahla wydanej w 1983 roku. To już druga kinowa adaptacja tego dzieła; pierwsza zadebiutowała w 1990 roku, a na potrzeby emisji na antenie Canal+ otrzymała również polski dubbing opracowany w studio Start International Polska. Film miał pierwotnie zadebiutować w połowie października tego roku, ale ze względu na zmiany w ramówce Warner Bros., „Wiedźmy” zostały opóźnione do momentu wciąż nieokreślonego – przynajmniej w Polsce.

Dziś popołudniu pojawiło się ogłoszenie zapowiadające premierę „Wiedźm” już na 22 października na amerykańskiej platformie HBO MAX oraz na 28 października (czyli tydzień później), międzynarodowo w kinach. Oznacza to, że śladem filmu „Mulan” Disneya, Warner Bros. postanowił nie czekać i wypuścić swoją nową mroczną komedię fantasy przy okazji Halloween. Zaraz po ogłoszeniu w sieci zadebiutowały plakat oraz pierwszy zwiastun filmu, który prezentujemy poniżej jedynie w wersji napisowej.

Co z polską premierą? Biorąc pod uwagę, że zapowiedź została wypuszczona przez Warner Bros., który jest dystrybutorem kinowym, oczywistym jest, że film obejrzymy w Polsce w kinach – wszak HBO MAX jest obecnie niedostępne w naszym kraju (i pewnie jeszcze długo tak pozostanie). Pozostaje pytanie: kiedy w Polsce zobaczymy film? Nawet opublikowany zwiastun zawiera jedynie informację „tylko w kinach” bez znaczących dat. Warto też zwrócić uwagę na holenderski zwiastun, który z kolei informuje o „16 grudnia” tego roku. Byłaby to prawdopodobna data premiery „Wiedźm” w Europie.

W obsadzie oryginalnej znaleźli się miedzy innymi: Anne Hathaway („Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny”, „Rio 2”), Octavia Spencer („Rodzina od zaraz”, „Doktor Dolittle”), Stanley Tucci („Transformers: Wiek zagłady”), Chris Rock (seria Madagaskar) oraz Jahzir Kadeem Bruno w swojej pierwszej roli kinowej. Naturalnie w przypadku tej produkcji powinniśmy spodziewać się polskiego dubbingu. Jest to bowiem film familijny, a choć zawiera pokaźną dawkę czarnego humoru, to wciąż nie dorówna nim poprzedniej ekranizacji. „Wiedźmom” poświęcimy również jeden z najbliższych odcinków naszego PRZEGLĄDU GŁOSÓW.

„Wiedźmy” wkrótce w kinach!

Dodaj komentarz