Drugi zwiastun filmu „Free Guy” zadebiutował dziś w sieci; w Polsce – jak zwykle – tylko z napisami. Produkcja wyszła spod skrzydeł 20th Century Studios, jednak po przejęciu firmy przez Disneya, ten stał się również polskim dystrybutorem nadchodzącej do kin pozycji. „Free Guy” jest pełną akcji i niemalże deadpoolowego humoru science fiction w reżyserii Shawna Levy’ego, która według obecnych informacji ma zadebiutować w naszym kraju jeszcze w grudniu tego roku. W jego obsadzie znaleźli się między innymi: Ryan Reynolds („Deadpool 2”), Jodie Comer („Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”), Joe Keery („Stranger Things”) oraz Taika Waititi („Thor: Ragnarok”).

W komentarzach pod zwiastunem Disney oficjalnie potwierdził, że „Free Guy” zostanie wypuszczony na duże ekrany również w wersji z polskim dubbingiem. Niektórzy fani nie byli do końca pewni, czy Dom Myszki Miki zdecyduje się na rodzimą wersję tej produkcji z uwagi na silne nawiązania do wspomnianego Deadpoola, który – przypomnijmy – był jednym z niewielu filmów dla dorosłych, pełnym brutalności, wulgaryzmów oraz zdubbingowanych na potrzeby premiery kinowej. Zgodnie z plotkami, twórcy „Free Guy” chcieli pokazać włodarzom Disneya, że nawet gdyby ci nie chcieli kontynuować historii pyskatego najemnika z kategorią wiekową R wewnątrz MCU, to i tak da się ją pociągnąć w niższej kategorii.

Fani dubbingu zachodzą obecnie w głowę: kogo usłyszymy w polskiej wersji? Ryan Reynolds w wersji aktorskiej przemówił już dwoma ważnymi głosami: Michała Zielińskiego we wspomnianym „Deadpoolu” oraz Macieja Stuhra w filmie „Pokemon: Detektyw Pikachu”. Poza Reynoldsem w produkcji pojawi się także Taika Watiti, który w MCU przemówił głosem Michała Żurawskiego. To z kolei jest wybór już zatwierdzony przez produkcję, więc bardzo możliwe, że aktor powróci by jeszcze raz zdubbingować amerykańskiego artystę. Za realizację dubbingu odpowiedzialne będzie najprawdopodobniej Studio Sonica.

Guy to przeciętny urzędnik bankowy, który zupełnie przez przypadek odkrywa, że jest drugoplanowym graczem w otwartej grze wideo. W rzeczywistości pozbawionej ograniczeń postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ocalić swój świat i zostać bohaterem według własnego scenariusza!

„Free Guy” w kinach od 11 grudnia!

Dodaj komentarz