Niespodziewania na platformie Disney+ zadebiutował dziś dubbing do jednego z odcinków serialu „Teraz Muppety”. To nowa produkcja Disneya, stworzona we współpracy ze światowej sławy Muppetami, która kontynuuje rozpoczętą w 2011 roku serię składającą się z filmów „Muppety” i „Muppety: Poza prawem” oraz serialu „Muppety” z 2015 roku. Wszystkie były oczywiście zdubbingowane na język polski, a teraz do list dołączają również „Teraz Muppety”. W serwisie udostępniony został polski dubbing do piątego odcinak serialu. Jako, że Disney+ nie weszło jeszcze do Polski, nie ma w tym nic dziwnego. Polskie ścieżki do produkcji są tam dodawane losowo i bez wcześniejszych zapowiedzi, często na długo po oficjalnej premierze.

Za opracowanie dubbingu do serialu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Wojciech Paszkowski, dialogi napisała Zofia Jaworowska. Głosów postaciom użyczyli: Michał Zieliński (Kermit, Panna Piggy, Pepe), Jarosław Boberek (Zwierzak, Waldorf), Jakub Szydłowski (Zdechlak, Orzeł Sam), Barbara Garstka (Pipeta), Michał Meyer (Szwedzki kucharz), Waldemar Barwiński (Scooter), Grzegorz Pawlak (Statler, Doktor Ząb), Julia Kołakowska-Bytner (Janice), Jacek Król (Chef Giuseppe), Jacek Bończyk (Walter), Paweł Kubat (Chip), Andrzej Chudy (Joe) oraz Anna Cieślak (Linda Cardellini), Sebastian Perdek (Eddie Mawere), Agata Pruchniewska (Beverly Plume), Alicja Karluk (Karina Yzobel) i Adam Krylik (Taye Diggs).

Wszystkie dotychczasowego produkcje z nowej linii o Muppetach opracowane został w studio SDI Media pod reżyserskim okiem Wojciecha Paszkowskiego. Aktor powrócił na swoje miejsce i tym razem wraz z większością obsady, co zapowiadaliśmy już przy okazji publikacji zwiastuna. Względem poprzednich odsłon największą zauważalną zmianą jest nowy głos Orła Sama, początkowo dubbingowanego przez Rafała Rutkowskiego (film „Muppety”), a później Jerzego Dominika („Muppety: Poza prawem”, serial „Muppety”). Po śmierci tego ostatniego, rola powędrowała teraz do Jakuba Szydłowskiego.

„Teraz Muppety” dostępne są na platformie Disney+! Data premiery serwisu w Polsce nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz