Disney opublikował właśnie pierwszy zwiastun swojego nowego filmu animowanego zatytułowanego „Raya i ostatni smok”. To już 59. oryginalna produkcja Domu Myszki Miki, która tym razem inspirowana będzie legendami i folklorem południowo-wschodniej Azji. Reżyserami filmu będą Paul Briggs i Dean Wellins, którzy pracowali już wcześniej przy rozmaitych pozycjach Disneya, w tym nad „Krainą lodu”, „Zwierzogrodem”, czy „Zaplątanymi”. Wiemy również, że w tytułową rolę wcieli się Kelly Marie Tran znana z roli Rose w ostatnich filmach z serii Gwiezdne wojny, a smoczycy Sisu głosu użyczy aktorka i piosenkarka Awkwafina („Jumanji: Następny poziom”).

Zapowiedź filmu możecie obejrzeć poniżej. Jak to zwykle bywa w przypadku pierwszych zwiastunów, w tym możemy usłyszeć jedynie głos głównej bohaterki. W polskiej wersji językowej w tej roli wystąpiła dubbingowa debiutantka Basia Gąsienica Giewont znana również pod pseudonimem Bashka. Artystkę kojarzyć możemy przede wszystkim z programu „The Voice of Poland”, w którym wzięła udział w 2013 roku. Nie wiemy jeszcze, czy w animacji usłyszymy utwory muzyczne śpiewane przez bohaterów, jednak bardzo możliwe, że aktorkę wybrano właśnie na taką ewentualność. Warto dodać, że w Gwiezdnych wojnach oryginalna aktorka Kelly Marie Tran dubbingowana była przez Justynę Kowalską.

„Raya i ostatni smok” to kolejny film, który promować ma kulturę azjatycką, dlatego praktycznie cała obsada jest pochodzenia azjatyckiego. Podobna sytuacja miała już miejsce przy filmie „Mulan” oraz powtórzy się wkrótce przy okazji produkcji „Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings” Marvela. Wcześniej kwestiami etnicznymi promowano inną głośną produkcję Marvela, „Czarna Pantera”. Nowa animacja została zapowiedziana na 12 marca przyszłego roku. Wiemy jednak, że w obecnej sytuacji data nie jest pewna, a zgodnie z plotkami film może zostać ostatecznie przeniesiony na platformę Disney+. Nie wiemy, czy do tego czasu serwis wystartuje w Polsce, bo choć ostatnie informacje mówiły o jego debiucie w pierwszej połowie 2021 roku, plany mogły ulec zmianie. W takim przypadku film wejdzie w Polsce w kinach.

Raya jest samotną wojowniczką, na której barkach spoczęło zadanie uratowania krainy Lumandry przed złowrogą, mroczną siłę. By tego dokonać, musi przemierzyć wszystkie klany Lumandry i odnaleźć ostatniego żyjącego smoka imieniem Sisu.

„Raya i ostatni smok” w kinach od 12 marca 2021!

Dodaj komentarz