„Był sobie bałwan” to nowy animowany film krótkometrażowy, który dziś zadebiutował na platformie Disney+. To naturalnie produkcja powiązana z filmową serią „Kraina lodu”, która skupia się na genezie bałwanka Olafa. Akcja rozpoczyna się od piosenki „Mam tę moc”, obecnie jednego z najpopularniejszych muzycznych utworów filmowych, a także zahacza o fabułę drugiej części filmu. Choć polskiego zwiastuna animacji wciąż nie otrzymaliśmy, dubbing do 7-minutowego filmu jest już dostępny, a poniżej prezentujemy obsadę i twórców polskiego dubbingu.

Za realizację polskiej wersji językowej odpowiedzialne jest studio SDI Media. Reżyserem był Wojciech Paszkowski, dialogi napisał Jan Wecsile, teksty piosenek wyszły spod pióra Michała Wojnarowskiego, a kierownikiem muzycznym była niezastąpiona Agnieszka Tomicka. Realizatorem nagrań i montażystą był Mateusz Michniewicz, zgrania dokonano w Shepperton International, produkcją kierowała Romana Waliczek i Beata Jankowska, a producentami dubbingu z ramienia Disney Character Voices International, Inc. byli Magdalena Dziemidowicz i Justyna Musielska.

Głosów postaciom użyczyli: Czesław Mozil (Olaf), Katarzyna Łaska (Elsa – wokal), Anna Cieślak (Anna – dialogi), Paweł Ciołkosz (Kristoff), Jacek Król (Oaken) oraz Malwina Jachowicz i Sara Lewandowska. Piosenkę „Mam tę moc” wykonała Katarzyna Łaska, a utwór „Człowiek zwierzęciu jest wilkiem” zaśpiewał Paweł Ciołkosz. Poza głosami Czesława Mozila i Jacka Króla, wszystkie nagrania pochodzą z materiałów archiwalnych, nagranych wcześniej na potrzeby filmów.

„Był sobie bałwan” już na platformie Disney+. Przypomnijmy, choć serwis wciąż nie wystartował w Polsce, polski dubbing jest dostępny na jego zagranicznych wersjach. Obecnie mówi się, że Disney+ może zadebiutować w naszym kraju w pierwszej połowie 2021 roku.

Dodaj komentarz