W piątek na platformie Disney+ zadebiutował 2. sezon serialu „The Mandalorian”, jedna z flagowych produkcji serwisu należąca do uniwersum Gwiezdnych wojen. Trochę wcześniej, bo w czwartkowy wieczór, światło dzienne ujrzała również nowa polska zapowiedź serialu, którą załączamy poniżej wraz z listą twórców i obsadą nowego odcinka. W głównej obsadzie powracają Pedro Pascal, Carl Weathers, Gina Carano i Giancarlo Esposito, a na przestrzeni kolejnych odcinków dołączą do nich Katee Sackhoff, Temuera Morrison, Timothy Olyphant, Michael Biehn i Rosario Dawson.

Za opracowanie dubbingu do serialu odpowiedzialne było studio SDI Media. Reżyserem był Waldemar Modestowicz, a dialogi napisał Marcin Bartkiewicz. Nad realizacją dźwięku oraz jego montażem pracował Mateusz Michniewicz, zgrania dokonano w Shepperton International, a nad produkcją czuwały Kinga Gackowska i Beata Jankowska. Producentami, z ramienia Disney Character Voices International, Inc., były Magdalena Dziemidowicz i Justyna Musialska.

Głosów postaciom użyczyli: Jacek Kopczyński (Cobb Vanth), Grzegorz Małecki (Mandalorianin), Izabela Dąbrowska (Peti Motto), Marcin Troński (Gor Koresh), Magdalena Popławska (Zbrojmistrzyni) oraz Kaja Kozłowska, Filip Krupa, Malwina Laska, Jan Kulczycki, Bartosz Bednarski, Paweł Peterman, Zbigniew Konopka, Konrad Szymański, Jakub Kordas i Janusz Wituch.

Przypomnijmy, że w przygotowaniu są również inne seriale ze świata Gwiezdnych wojen: seria o Cassianie Andorze, którego poznaliśmy w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, seria o Obi-Wanie Kenobim, w którego ponownie wcieli się Ewan McGregor oraz animowany serial „Bad Batch” o grupie klonów. Poza tym na Disney+ pojawią się również seriale z uniwersum Marvela, w tym „WandaVision” i „Falcon i Ziomowy Żołnierz”. Ich nowe daty premier nie są jeszcze znane.

„The Mandalorian” z nowymi odcinkami już na platformie Disney+!

Dodaj komentarz