Warner Bros. opublikował właśnie zwiastun swojej nowej produkcji familijnej „Tom i Jerry”. Plany na produkcję zostały ogłoszone już w 2009 roku, po sukcesie aktorskiej wersji „Alvina i Wiewiórek”. Długo trwało jednak, by w końcu udało się twórcom przenieść historię najzacieklejszego konfliktu jaki widziała ziemska kinematografia na duże ekrany. Tytułowych bohaterów nie trzeba przedstawiać nikomu – kot Tom i myszka Jerry to ikoniczne już postacie stworzone przez wytwórnię Hanna-Barbera, a ich pierwszy serial datowany jest na 1940 rok. Łącznie seria doczekała się 164 filmów krótkometrażowych, 5 seriali oraz 15 filmów animowanych.

Nowy film jest połączeniem gry prawdziwych aktorów oraz animacji komputerowej, przy pomocy której stworzono Toma i Jerry’ego. W przeciwieństwie jednak do obecnie powstających filmów, jak tegoroczny „SONIC. Szybki jak błyskawica”, bohaterowie otrzymali wygląda standardowej animacji 2D, podobnej do tej, którą mogliśmy podziwiać na przykład w filmie „Kosmiczny mecz”. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu studio Warner Bros. zaczęło, tropem Disneya, przenosić kolejne swoje hitowe animacje na duże ekrany. Choćby w tym roku w kinach mogliśmy oglądać pełnometrażowy film animowany z innym bohaterem kreskówek Hanna-Barbera, Scooby-Doo.

Reżyserem produkcji „Tom i Jerry” jest Tim Story, odpowiedzialny chociażby za film „Fantastyczna Czwórka” z 2005 roku oraz jego niechlubny, pozbawiony dubbingu sequel, a w głównych rolach wystąpią: Chloë Grace Moretz („Rodzina Addamsów”), Michael Peña („Ant-Man i Osa”), Rob Delaney („Deadpool 2”) oraz Ken Jeong („Wyprawa na Księżyc”, „Scooby-Doo!”). W polskim zwiastunie bohaterom użyczają natomiast: Antoni Pawlicki (Terence), Krzysztof Czeczot (Mr Dubros) i Waldemar Barwiński (Szef Jackie). Jak łatwo się domyślić, postacie Toma i Jerry’ego będą najpewniej nieme, a ich reakcje stworzone będą przy pomocy materiałów archiwalnych. Warto zaznaczyć w tym momencie, że głosy Antka Pawlickiego i Krzysztofa Czeczota zostały zachowane z poprzednich produkcji, w których mogliśmy oglądać Peñę i Delaney’a i liczymy na udział aktorów również w finalnej wersji dubbingu.

Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku w przeddzień mającego się tam odbyć „ślubu stulecia”. Tym samym zmusza zdesperowaną organizatorkę wesela do zatrudnienia Toma w celu pozbycia się gryzonia, co jednak może skończyć się katastrofą. Do tego przeciw całej trójce spiskuje diabolicznie ambitny pracownik.

„Tom i Jerry” w kinach od 5 marca!

Dodaj komentarz