Ostatni piątek przyniósł nam kolejny nowy odcinek serialu „The Mandalorian” zatytułowany „Pasażerka”. Tym razem jego reżyserem został Peyton Reed, odpowiedzialny za obie części marvelowskiego „Ant-Mana”, a w głównej roli powraca Pedro Pascal dubbingowany u nas przez Grzegorza Małeckiego. Teraz pozostaje nam pokrótce omówić dubbing nowego epizodu – uwaga na spoilery!

Mandalorianin Din Djarin oraz jego mały towarzysz, ochrzczony przez rzesze internetowych fanów mianem Baby Yody, poszukują jednocześnie innych mandaloriańskich łowców, jak i rodzinnej planety pomarszczonego malucha. Nowe informacje w tej sprawie posiada Pelli Motto, właścicielka hangaru naprawczego na Tatooine, którą poznaliśmy już w pierwszym sezonie, a która powróciła do roli już w poprzednim odcinku z głosem cudownej Izabeli Dąbrowskiej. Nowe dane na temat pobytu pozostałych Mandalorian okazuje się mieć kosmitka przypominająca żabę. W zamian za informacje Mandalorianin zobowiązuje się przetransportować ją, wraz z jej skrzekiem, na planetę, na której czeka na nią jej mąż. Łowca nie może jednak podróżować z użyciem napędu nadświetlnego, bo grozi to uszkodzeniem zarodków, które są jedynym gwarantem na przedłużenie istnienia ich rasy. Nie przeszkadza to oczywiście Baby Yodzie zjeść paru z nich w trakcie podróży.

Choć sama żabia pani nie potrafi komunikować się językiem używanym przez większość bohaterów, do przekazania swojego zdania używa jednego z droidów mieszczących się na statku Mando. Robotem tym jest Zero, którego poznaliśmy już w 6. odcinku pierwszego sezonu. Choć pojawia się dosłownie na krótką chwilę, jest to zwinnie wykombinowany przez twórców powrót. Przypomnijmy, że w wersji oryginalnej w postać wciela się Richard Ayoade, którego możemy kojarzyć z użyczania głosu w takich produkcjach jak „Pudłaki”, „LEGO przygoda 2”, „Jabłko i Szczypior”, a już wkrótce również „Co w duszy gra”. W polskim dubbingu postać udźwiękowiona została ponownie przez Łukasza Lewandowskiego.

Warto również odnotować pojawienie się w odcinku kapitana Korpusu Lotniczego Nowej Republiki, Carsona Teva. W tę rolę wcielił się Paul Sun-Hyung Lee („Abby Hatcher”), a jego polskim głosem został Przemysław Bluszcz. Zbyt dużo postaci w odcinku nie widzieliśmy, jednak w trakcie seansu można odnieść wrażenie, że to nie ostatnie nasze spotkanie z Carsonem. Bardzo możliwe, że podobnie jak Cobb Vanth z poprzedniego epizodu, ten bohater również pojawi się jeszcze by pomóc Mandalorianowi w jednej z nadchodzących misji.

Odcinek dość kameralny i bez względnych nowości. Przypominamy jednak, że w kolejnych pojawią się bardzo oczekiwane postacie, grane przez popularnych aktorów, w tym miedzy innymi Rosario Dawson jako Ashoka Tano, Katee Sackhoff jako Bo-Katan Kryze, Temuera Morrison jako Boba Fetta oraz znani już z poprzedniego sezonu: Gina Carano jako Cara Dune (polski głos: Martyna Trawczyńska-Szymańska), Carl Weathers jako Greef Karga (polski głos: Piotr Bąk) oraz Giancarlo Esposito jako Moff Gideon (polski głos: Marek Kalita).

„The Mandalorian” z nowymi odcinkami powraca na Disney+ w piątki o godzinie 9:00 czasu polskiego.

Dodaj komentarz