W poniedziałek na antenie Disney Junior zadebiutował nowy serial animowany zatytułowany „Mira – nadworna detektyw”. Produkcja inspirowana jest kulturą oraz zwyczajami indyjskimi, gdzie z resztą toczy się jej akcja. Twórczynią kreskówki jest Becca Topol, jedna ze scenarzystek serialu „Elena z Avaloru”, a w głównych rolach w wersji oryginalnej występują: Leela Ladnier, Kal Penn („Tajemnica Zielonego Królestwa”) i Utkarsh Ambudkar (serial „Muppety”).

Nowe odcinki „Miry – nadwornej detektyw” możemy oglądać w tygodniu o 17:00 i 21:00, a powtórki kolejnego dnia zaraz po odcinkach premierowych. Weekendowe maratony powtórkowe rozpoczynają się z kolei o 10:00 zarówno w soboty, jak i w niedziele. Przypomnijmy jedynie, że pierwsza seria kreskówki liczyć będzie 30 podwójnych odcinków, a już w grudniu 2019 roku otrzymała ona zamówienie na drugi sezon. Poniżej prezentujemy twórców oraz główną obsadę rodzimej wersji językowej.

Polski dubbing kreskówki powstał w studio SDI Media. Jego reżyserem był Janusz Dąbrowski, dialogi napisał Piotr Lenarczyk, a teksty piosenek wyszły spod pióra Julii Byrskiej. Kierownikiem muzycznym był Piotr Gogol, a głosów postaciom użyczyli: Natalia Jankiewicz (Mira), Adrian Wiśniewski (Mikku), Wojciech Chorąży (Chikku), Przemysław Niedzielski (Książę Neel), Małgorzata Prochera (Priya), Paweł Szymański, Przemysław Glapiński, Marta Czarkowska (Meena), Miłosz Konkel (Książę Veer), Klementyna Umer oraz Katarzyna Wincza (Kamala).

Odważna i zaradna dziewczynka Mira rozwiązuje pewną tajemnicę i dzięki temu ratuje z opresji młodego księcia. Od tej pory zostaje królewską panią detektyw w Indiach.

„Mira – nadworna detektyw” już na antenie Disney Junior!

Dodaj komentarz