Zaledwie parę godzin temu omawialiśmy dla Was dubbing pierwszego zwiastuna serialu „WandaVision”, a już dobiegają nas informacje o tym, że Disney opublikował jego oficjalną datę premiery! Nie spełnią się jednak pierwotne zapowiedzi platformy, jakby pierwsza odcinkowa odsłona Kinowego Uniwersum Marvela miała zadebiutować jeszcze w tym roku. Na osłodę powiemy jedynie, że nie będzie to odległa przyszłość – „WandaVision” z pierwszym odcinkiem pojawi się 15 stycznia 2021! I choć radość jest duża, bo to pierwsza dokładna data premiery potwierdzona przez wydawcę, nie zapominajmy, że Disney+ nie jest jeszcze dostepne w Polsce. należy jednak podejrzewać, że śladem serialu „The Mandalorian”, odcinki „WandaVision” z dubbingiem będą dostępne w dniu światowej premiery.

Produkcja jest oczywiście kontynuacją historii Wandy Maximoff i Visiona, których po raz pierwszy mogliśmy podziwiać w filmie „Avengers: Czas Ultrona”, a z którymi pożegnaliśmy się przy okazji kulminacji Sagi Nieskończoności w „Avengers: Koniec gry”. W tytułowych rolach powracają Elizabeth Olsen i Paul Bettany jako Wanda i Vision, a towarzyszyć im będą: Kat Dennings (Darcy Lewis z „Thor: Mroczny świat”), Randall Park (agent Jimmy Woo z „Ant-Man i Osa”), Teyonah Parris (jako nowa postać, Monica Rambeau) oraz Kathryn Hahn („Kraina jutra”) i Evan Peters („X-Men: Mroczna Phoenix”) we wciąż niepotwierdzonych rolach. Dotychczas głosami powracających bohaterów byli odpowiednio: Lidia Sadowa, Grzegorz Kwiecień, Angelika Kurowska i Grzegorz Małecki.

„WandaVision” zapoczątkuje 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela, wzbogaconą dodatkowo o oryginalne seriale platformy Disney+, mające ścisły związek z fabułą filmów kinowych. W kolejce oczekują również: „Falcon i Zimowy Żołnierz”, „Loki”, „Hawkeye”, „Ms. Marvel”, „Moon Knight”, czy „She-Hulk”. Następnymi w kolejności filmami kinowymi będą natomiast: „Czarna Wdowa” (maj 2021), „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” (lipiec 2021), „Eternals” (listopad 2021), Spider-Man 3 (grudzień 2021), „Thor: Love and Thunder” (luty 2022), „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” (marzec 2022), „Czarna Pantera 2” (maj 2022) oraz „Kapitan Marvel 2” (lipiec 2022).

Dodaj komentarz