18 listopada 1928 roku miał miejsce pierwszy publiczny pokaz krótkometrażowej produkcji Disneya „Parowiec Willie”, w którym to zadebiutowała postać Myszki Miki, flagowej postaci wytwórni. Wczoraj, 18 listopada 2020 roku, minęły dokładnie 92 lata odkąd animowany bohater towarzyszy widzom na całym świecie. Z tej również okazji na platformie Disney+ udostępniono pierwsze odcinki zupełnie nowego serialu zatytułowanego „Cudowny świat Mikiego”. Poniżej załączamy zwiastun w wersji oryginalnej.

„Cudowny świat Mikiego” to swoista kontynuacja serialu „Myszka Miki”, produkowanego w latach 2013-2019, na który złożyło się prawie 100 nowych krótkometrażówek z udziałem takich bohaterów jak tytułowy Miki, czy Minnie, Donald, Daisy, Goofy i Pluto. Nowa kreskówka czerpie przede wszystkim ze stylu swojego poprzednika, co nie powinno dziwić, zważywszy, że za obie produkcje odpowiadają niemalże ci sami twórcy. Przypomnijmy również, że obecnie polskimi głosami bohaterów są odpowiednio: Kacper Kuszewski, Beata Wyrąbkiewicz, Jarosław Boberek, Elżbieta Jędrzejewska-Futera, Krzysztof Tyniec oraz Marek Robaczewski.

Serwis nie funkcjonuje na razie w naszym kraju, dlatego nie powinno dziwić, że polski dubbing do kreskówki również nie jest jeszcze dostępny. Zazwyczaj zajmuje to kilka tygodni, zanim włodarze platformy udostępnią ścieżki z polską wersją językową. Nie dotyczy to jednak najważniejszych produkcji, do których zalicza się między innymi aktorski „The Mandalorian”, czy z pewnością w styczniu – „WandaVision”. Na chwilę obecną mówi się, że Disney+ ma pojawić się w Polsce w pierwszej połowie 2021 roku, nie wiemy jednak, czy informacje wciąż są aktualne.

„Cudowny świat Mikiego” wkrótce na platformie Disney+!

Dodaj komentarz