„Lizzie McGuire” to jeden z bardziej popularnych zdubbingowanych aktorskich seriali familijnych początku tego wieku w Polsce. Emitowana na antenie stacji ZigZap od 2004 roku produkcja przedstawia perypetie tytułowej nastolatki granej przez Hillary Duff oraz jej rodziny i najbliższych przyjaciół. W sumie mogliśmy obejrzeć dwa sezony serialu, liczące łącznie 65 odcinków, a także osadzony po jego zakończeniu pełnometrażowy film, który jednak do dziś nie doczekał się polskiej wersji. Ta z kolei powstawała na przemian w studiach Master Film oraz Start International Polska, pod wodzą takich reżyserów jak Małgorzata Boratyńska, Paweł Galia, czy Artur Kaczmarski. W obsadzie natomiast znaleźli się Magdalena Krylik, Agnieszka Matynia, Jonasz Tołopiło, Łukasz Gil, Agnieszka Kunikowska i wspomniany już przed sekundą Artur Kaczmarski.

19 listopada minęła pierwsza rocznica opublikowania na instagramowym fanpage’u kanału Widzę głosy zdjęcia Magdaleny Krylik i Artura Kaczmarskiego nawiązującego właśnie do ich ról w „Lizzie McGuire”, czyli tytułowej Lizzie i jej ojca, Sama. Profil bardzo często zestawia fotki aktorów, napotkanych w studiach dubbingowych ze zdjęciami postaci, które niegdyś grali. Zaraz po Instagramie, relację udostępniła na swoim facebookowym profilu Magdalena Krylik, gdzie z kolei w komentarzach podłączyła się również Agnieszka Kunikowska. Całość daje wspaniałą wizję zgranej ekipy, która przed laty stworzyła świetną polską wersję, a dziś z przyjemnością to wspomina. Nie jesteśmy jednak portalem plotkarskim, więc wywód dotyczący zarówno samej „Lizzie McGuire”, jak i jej polskiej obsady nie jest tu przypadkowy.

No to dlaczego fakt popularności serialu w Polsce oraz zażyłości między aktorami z jego dubbingu jest dla nas tak istotny? Wraz ze startem platformy Disney+ zapowiedziano powstanie kontynuacji omawianej produkcji, osadzonej lata po zakończeniu filmu, bo w dzisiejszych czasach. Lizzie jest już dorosła, próbuje ułożyć sobie życie w Nowym Jorku, jednak nie wszystko idzie jak w bajce. Jak to w życiu. W tym przypadku jednak problemy Lizzie wstrzymały całą produkcję planowanego na ten roku trzeciego sezonu. Po nakręceniu pierwszych dwóch odcinków włodarze Disneya stwierdzili, że nowa odsłona „Lizzie McGuire” nie wpisuje się w politykę firmy, jest po prostu zbyt dojrzała. Ze względu na różnice kreatywne w lutym tego roku ekipę opuściła showrunnerka, Terri Minsky, a do dziś w sprawie serialu nikt nie podjął głosu. Zapowiedziano natomiast, że ten na pewno powstanie, ale problemy kreatywne oraz sama w sobie pandemia z pewnością odsunęły ją na dalszy plan. Bardzo możliwe, że serial trafi ostatecznie na platformę Hulu, podobnie jak inna przewidziana dla Disney+ produkcja, która ostatecznie okazała się zbyt dojrzała, czyli „Love, Victor”.

Tak, czy siak – siostrzana platforma Hulu funkcjonuje jedynie w Ameryce, więc nawet gdyby „Lizzie McGuire” się tam pojawiła, w Europie zobaczymy ją również na Disney+, a wtedy obejrzymy ją z polskim dubbingiem. Biorąc pod uwagę, jak sama obsada naszej wersji językowej pozytywnie wspomina role, a już w ogóle przypominając sobie jak dobry dubbing był to na tamte czasy, fani oczekują, że wszyscy dotychczasowi aktorzy powrócą w kontynuacji, podobnie jak zrobiła to oryginalna obsada. Być może nie jest to możliwe w całości, ponieważ Agnieszka Matynia i Łukasz Gil, grający odpowiednio Mirandę i Matta, od bardzo dawna nie byli aktywni w sferze aktorskiej i nie wiadomo, czy uda się ich zaangażować do produkcji, jednak z pozostałą częścią ekipy nie powinno być problemu, o ile Disney nie postanowi oczywiście podejść do sprawy na świeżo. Z drugiej jednak strony w innej kontynuacji Disney+, „High School Musical: Serial”, udało się zachować Katarzynę Łaską i Jakuba Molędę w ich gościnnych rolach powracających z filmów. Czyli da się.

Być może jednak za ten sukces odpowiedzialny był reżyser produkcji, Artur Kaczmarski. W ostatnim czasie artysta reżyseruje dużo produkcji właśnie dla Disneya; poza wspomnianym „High School Musical: Serial” (oraz wcześniejszymi produkcjami z serii), w tym roku stworzył polskiej wersje takich filmów jak „Artemis Fowl”, „Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci”, czy nowy film z serii „Fineasz i Ferb” zatytułowany „Fretka kontra Wszechświat”. Artur Kaczmarski kojarzony jest również przez fanów dubbingu jako reżyser, który przed każdym swoim projektem robi bardzo dokładny research. To właśnie w przypadku jego dubbingowej twórczości otrzymujemy ostatnio wiele głosów zachowanych z innych, czasem bardzo nieoczekiwanych produkcji. Jako, że był on jednym z reżyserów oryginalnej „Lizzie McGuire”, a także dubbinguje postać z jej głównej obsady, wskazane byłoby, a wręczy wymagane, żeby to właśnie on stanął za sterami dubbingu do kontynuacji. Przy okazji zwrócimy uwagę, że Kaczmarski już wiele razy udowodnił swoją wartość jako reżyser i wypadałoby w końcu dać mu więcej poważniejszych, aktorskich produkcji kinowych.

„Lizzie McGuire” powróci wkrótce!

Dodaj komentarz