Parę dni temu na platformie Disney+ zadebiutował nowy film animowany z serii LEGO zatytułowany „LEGO Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda” osadzony oczywiście dawno dawno temu w odległej galaktyce. W wersji oryginalnej podtytuł brzmi natomiast „Holiday Special” i nawiązuje do świątecznego filmu krótkometrażowego z 1978 roku, który zapisał się w historii tym, jak bardzo nie wyszedł. Nowa produkcja LEGO funkcjonuje natomiast jako jego parodia uzupełniona dodatkowo o najnowszą trylogię filmów kinowych. W serwisie właśnie udostępniono zwiastun filmu w wersji z polskim dubbingiem, który prezentujemy poniżej.

Oryginalna obsada głosowa zbiera aktorów zarówno z filmów kinowych oraz ich zastępców z produkcji animowanych. W polskim dubbingu zwiastuna wystąpili natomiast: Mariusz Czajka (Mistrz Yoda), Waldemar Barwiński (Poe Dameron), Mirosław Wieprzewski (Lando Calrissian), Weronika Humaj (Rey), Michał Podsiadło (Luke Skywalker), Robert Jarociński (Darth Vader), Karol Pocheć (Kylo Ren), Wojciech Paszkowski (Imperator Palpatine), Kamil Siegmund (Finn), Igor Obłoza (Anakin Skywalker), Marek Lewandowski (starszy Han Solo) i Michał Klawiter (młodszy Han Solo).

Obsada ewidentnie pokazuje jakim zbitkiem różnych polskich obsad jest „LEGO Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda”. Pojawiają się głosy zarówno z filmów kinowych, seriali oraz nowe głosy niektórych bohaterów. Zwiastun prezentuje większość postaci występujących w krótkometrażówce. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy produkcja zadebiutuje w serwisie, ponieważ polskie wersje językowe nie są dodawane regularnie. Niektórym produkcjom zajmuje to kilka dni, innym kilka tygodni. Biorąc jednak pod uwagę, że otrzymaliśmy już polską zapowiedź, najpewniej sam film pojawi się już wkrótce.

Poza „LEGO Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda” na platformie Disney+ dostępny jest także siódmy i ostatni sezon serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”. Obecnie emitowane są także odcinki 2. sezonu pierwszego serialu aktorskiego z uniwersum, „The Mandalorian”, które na bieżąco dla was omawiamy. Wkrótce na platformie zadebiutują również aktorski serial o losach Cassiana Andora z filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” oraz animowany serial „Star Wars: The Bad Batch” o grupie eksperymentalnych klonów.

„LEGO Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda” wkrótce na platformie Disney+!

Dodaj komentarz