„Świąteczne życzenie Angeli” to 45-minutowy irlandzko-kanadyjski film animowany w reżyserii Damiena O’Connora, który zadebiutował dziś na platformie Netflix. Animacja jest kontynuacją filmu „Święta Angeli”, który w serwisie mogliśmy oglądać od 2018 roku, a który został nominowany do nagrody Emmy. Choć pierwsza część powstała na bazie oryginalnego pomysłu Franka McCourtiego, twórca zmarł w 2009 roku nie pozostawiając żadnego materiału na kontynuację swojej historii, która została w całości zrealizowana w „Świętach Angeli”. Wypowiadając się na temat „Świątecznego życzenia”, reżyser wspominał o dużych trudnościach w pracy, które jednak zaowocowały bardzo dobrymi recenzjami.

Za opracowanie dubbingu odpowiedzialne było IYUNO Media Group. Reżyserem był Maksymilian Bogumiłl, dialogi napisała Monika Malesza, a produkcją kierował Julian Osławski. Głosów postaciom użyczyli: Oliwia Wiśniewska (Angela), Krzysztof Tymiński (Pat), Anna Wodzyńska (Matka),Antonina Żbikowska (Dorothy), Bartosz Wesołowski (Doker 2), Lea Bulcewicz (Aggie), Tomasz Jarosz (Akordeonista), Karolina Kalina-Bulcewicz (Bibliotekarka), Marcin Stec (Ojciec) oraz Janusz Wituch, Norbert Kaczorowski, Tomasz Olejnik, Konrad Darocha, Konrad Makowski, Mirosław Wieprzewski, Monika Wierzbicka, Jan Szydłowski, Jarosław Domin i Julian Osławski.

Angela bardzo chce, aby w Święta jej rodzina znów była razem. Problem w tym, że jej tata pracuje w dalekiej Australii. Czy uda się coś z tym zrobić?

„Świąteczne życzenie Angeli” już na platformie Netflix!

Dodaj komentarz